W czwartek 7 lipca od godz. 13.00 środowiska kresowe, narodowe i patriotyczne demonstrują w Warszawie na ul. Wiejskiej pod Sejmem poparcie dla USTAWY o ustanowieniu dnia 11 Lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar ukraińskiego LUDOBÓJSTWA 1939-47 na Polakach w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu.


Podczas wiecu delegacja środowisk kresowych uda się do Sejmu do Marszałka Kuchcińskiego aby złożyć List Otwarty do parlamentarzystów w tej sprawie.

Po zakończeniu demonstracji pod Sejmem ok. godz. 15.00 jej uczestnicy przejdą Marszem Pamięci – ulicami: Wiejską, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem – pod tablicę poświęconą Pomordowanym przez OUN – UPA, która znajduje się na ścianie Domu Polonii przy ul. Krakowskie Przedmieście 64.

Organizatorami demonstracji są: Witold Listowski (Prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich) oraz Stanisław Srokowski (działacz kresowy, pisarz, autor scenariusza do powstającego filmu „Wołyń”).

Oprócz Organizatorów do zabrania głosu podczas demonstracji zostali zaproszeni m.in.: ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, Grzegorz Braun a także przedstawiciele ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, Falangi i innych organizacji.

W

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here