UPR szykuje się do konferencji programowej (foto. materiał prasowy UPR)

Natura ponoć nie znosi próżni. Mimo że Konfederacja wprowadziła do sejmu 18 posłów i będzie miała swój klub na Wiejskiej, to nie brakuje dotychczasowych jej sympatyków, którzy przewidują rychły upadek tej formacji. Czy reaktywacja Unii Polityki Realnej, najstarszej partii prawicowej w III RP, można traktować jako chęć wypełnienia przestrzeni, która może powstać po ewentualnym rozpadzie Konfederacji?

Jak będzie dowiemy się za jakiś czas. Na razie UPR szykuje się do swojego programowego kongresu, który odbyć ma się w pierwszej połowie grudnia 2023 roku w Łodzi. Poniżej publikujemy komunikat władz UPR:

W dniu 9 grudnia (sobota) 2023 r. w Łodzi odbędzie się Kongres Programowy Unii Polityki Realnej. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie program polityczny partii. Przedstawione zostaną nowe władze ugrupowania oraz lider struktur lokalnych w Łodzi.

Unia Polityki Realnej to najstarsza w Polsce partia wolnościowa. Założona jako stowarzyszenie Ruch Polityki Realnej 14 listopada 1987 r. w Józefowie, przekształciła się w partię polityczną po upadku systemu komunistycznego. W dniu 6 grudnia 1990 r. została zarejestrowana pod nazwą „Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej” (nazwę „Unia Polityki Realnej” stowarzyszenie przyjęło jesienią 1988 r.).

Kongres odbędzie się w godzinach: 12.00 – 15.00 na terenie ośrodka „Helenówek” przy ulicy Okulickiego 10B w Łodzi.

Link do rejestracji:
https://upr.org.pl/formularz-rejestracyjny-kongres-programowy

S.