Unia Polityki Realnej protestuje przeciwko dopłatom rządowym do spłaty kredytu mieszkaniowego
UPR stanowczo sprzeciwia się projektowi Ministerstwa Pracy, który zakłada, że osoba, która po 1 lipca 2008 r. straciła pracę, będzie mogła otrzymać ponad 1750 zł miesięcznie na spłatę kredytu hipotecznego oraz z tytułu zasiłku dla bezrobotnych. Projekt może wejść w życie już w maju.
Według UPR całe społeczeństwo nie może ponosić odpowiedzialności za niespłacane kredyty wybranych osób. UPR uważa, że każdy obywatel powinien samodzielnie ponosić odpowiedzialność za swoje zobowiązania finansowe, a rząd powinien tak samo traktować wszystkich obywateli i nikomu nie nadawać specjalnych przywilejów.
„Jeśli ktoś wziął kredyt to musi ponosić konsekwencje, nawet jeśli stracił pracę. Bo jeśli rząd pomoże takiej osobie, to dlaczego ma nie pomóc innym kredytobiorcom?” – pyta prezes UPR Bolesław Witczak i dodaje: „Minister Fedak musi zrozumieć, że uczciwość polega na równym traktowaniu wszystkich obywateli. Bo co mają powiedzieć najbiedniejsi Polacy na ten pomysł? Ich w ogóle nie było stać na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here