Z naszej poczty:
Witam Państwa,
W związku z poniższymi informacjami apeluję do Państwa o jak największe nagłośnienie tej sprawy, aby nasze zdrowie nie było zagrożone z powodu decyzji skorumpowanych lub podatnych na lobbing rządzących.


 
Koalicja „Polska wolna od GMO” alarmuje: ustawa, którą jutro zajmie się Sejm, nie zabezpiecza przed żywnością modyfikowaną. Koalicja „Polska wolna od GMO” zorganizowała dziś przed Sejmem pikietę, w której apelowała o wprowadzenie zmian w prezydenckim projekcie ustawy o nasiennictwie – nad którym jutro prace rozpocznie parlament. Zdaniem koalicji – zapisy zawarte w ustawie de facto pozwalają na wprowadzenie nasion genetycznie modyfikowanych na tzw. „własny użytek”. A problem polega na tym, że GMO raz wprowadzonego do ekosystemu nie da się już zatrzymać. Pyłki roślin przenoszone są bowiem wiatrem na duże odległości. Z kolei obecność GMO w ekosystemie uniemożliwia prowadzenie upraw ekologicznych a nawet tylko tradycyjnych.
Prawa do nieograniczonego obrotu nasionami tradycyjnymi, lokalnymi, które są dorobkiem pokoleń rolników i są ich wspólnym dobrem bowiem projekt ustawy o nasiennictwie (druk nr 176) spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion. Tradycyjni rolnicy przez setki lat selekcjonowali swoje nasiona, wymieniali z innymi rolnikami dla pozyskiwania różnorodności odmian i oczekiwanych cech. To nie może zostać zaprzepaszczone.
Wśród uczestników pikiety byli także przedstawiciele pszczelarzy. Oni z kolei zapowiedzieli swój protest na 15 marca. Protestują oni nie tylko przeciwko GMO, ale także przeciwko chemii zawierającej neonikotynoidy: „Chrońmy pszczoły” jest ogólnopolską akcją pszczelarzy, miłośników pszczół i natury. Domagamy się całkowitego zaprzestania stosowania w rolnictwie środków chemicznych zawierających szkodliwe dla pszczół Neonikotynoidy, które są jedną z przyczyn masowego zamierania kolonii pszczelich
(CCD).
http://wpolityce.pl/wydarzenia/23942-koalicja-polska-wolna-od-gmo-alarmuje-ustawa-ktora-jutro-zajmie-sie-sejm-nie-zabezpiecza-przed-zywnoscia-modyfikowana
Serdecznie Pozdrawiam
Filip Stankiewicz

1 KOMENTARZ

  1. Przyczytałem na stronie’piotrskarga.pl’, że firma PepsiCola dla „polepszenia smaku” zczęła używać w swoich wyrobach jakiejeś substancji wyciągniętej z wyskrobanych dzieci. Od kanibalizmu człowiek zaczął i na kanibaliżmie skończy? A ile jest innych tego rodzaju przypadków, o których nie wiemy, że wspomnę wyroby przemysłu kosmetycznego, szczególnie kremy dla pań. To tak z okazji 'Dnia Kobiet’.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here