Okres od stycznia do końca kwietnia to czas składania PIT-ów w urzędach skarbowych. Nie wszystko jednak trzeba oddać państwu. 1 procentem swojego podatku można wesprzeć wolnorynkową edukację Polaków. Status organizacji pożytku publicznego posiada działająca w Polsce od ponad 5 lat Fundacja PAFERE.Na stronie www.pafere.org czytamy: „Wybitni goście z zagranicy, konferencje, obozy edukacyjne dla młodzieży, tłumaczenia i pokazy filmów, wydawanie książek oraz tłumaczenia artykułów, stypendia oraz wyjazdy na zagraniczne seminaria dla ambitnych studentów – to wszystko robimy już dziś na małą skalę. Każda darowizna przyczyni się do tego, że zasięg oddziaływania wolnorynkowej myśli ekonomicznej będzie jeszcze większy.
Jeżeli podoba się Państwu to co robimy, przy złożeniu zeznania podatkowego PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38 prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę równowartość 1% należnego podatku dochodowego oraz nazwę: „Polsko – Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego” wraz z naszym nr KRS – 0000278610.
Przypominamy, że wypełnione zeznanie PIT należy złożyć w Urzędzie Skarbowym lub wysłać pocztą nie później niż 30 kwietnia.
Fundacja PAFERE, w przeciwieństwie do innych podobnych organizacji działających w Polsce, utrzymuje się jedynie ze środków prywatnych i ma statutowy zakaz korzystania ze środków publicznych dlatego liczy się dla nas każde Państwa wsparcie.
Serdecznie dziękujemy!

Więcej szczegółów na temat 1 procenta…
Zapoznaj się z dorobkiem Fundacji PAFERE…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here