15 lutego 2011 roku odbyła się konferencja prasowa partii Wolność i Praworządność . W jej trakcie Janusz Korwin-Mikke zaprezentował stanowisko w sprawie relacji z PiS. JKM wykluczył jakąkolwiek bliższą współpracę z partią Jarosława Kaczyńskiego podczas tegorocznych wyborów do parlamentu. Poniżej zamieszczamy treść tego oświadczenia:


„Ani Unia Polityki Realnej, ani Wolność i Praworządność nigdy nie przyłączały się do nagonki na Prawo i Sprawiedliwość – prowadzonej przez ogromną większość mediów w Polsce. Staraliśmy się zawsze zachować obiektywizm w ocenie celów i metod tej partii. Po katastrofie nad Smoleńskiem staraliśmy się zrozumieć sytuację osobistą Prezesa tej partii, pana Jarosława Kaczyńskiego – i traktowaliśmy niektóre Jego wypowiedzi jako przejaw osobistych emocji.  Obecnie jednak od katastrofy minął rok, zbliżają się wybory – a wypowiedzi przedstawicieli PiS układają się w logiczną całość – wskazującą, że ideałem przywódców PiS jest ustrój PRL. Żądania powrotu do finansowania tzw. „służby zdrowia” z budżetu państwa, czy nacjonalizacji (zwanej „re-polonizacją”) niektórych banków są tego dowodem. Dochodzą też do nas słuchy, że do czynnej polityki ma wrócić odsunięty za granicę pan Zbigniew Ziobro. W tej sytuacji, by usunąć wszelkie niejasności, oświadczam, że ani WiP, ani UPR-WiP pod moim przywództwem nie podejmą w tych wyborach współpracy z PiS. ”
P

16 KOMENTARZE

 1. Prezes Mikke jak wiadomo nigdy a nigdy bandy czworga nie popierał, Prezes Mikke bandę czworga zawsze zwalczał, a jak kto ma jakie wątpliowści, to trza zbadać czy nie agent!

 2. xsior
  Ja rozumiem, że nie lubisz JKM, ale wydaje mi się, że takimi komentarzami upodabniasz się do lewactwa.
  Odnoszę wrażenie, że wybrałeś drogę budowy swojej reputacji nie na solidnej pracy pracy na swoim, ale raczej na krytyce JKM, czyli zamiast wyjść do nowych osób lub ludzi nie rozumiejących kapitalizmu, oczerniasz starego lidera aby przejąc jego zwolenników.

 3. JKM po raz kolejny pokazuje, ze wladzy przejac nie chce i do wladzy sie nie pcha. I zawsze ma argument na swoja postawe.Ciekawe kto mu placi za to aby neutralizowal postawy polityczne ludzi w PL.

 4. heh
  ja oczerniam? Ja tylko powtarzam co słyszałem lub czytałem, proszę mi wykazać w jakimkolwiek miejscu, że ściemniam. Czyż nie jest prawdą, że omawiany tutaj delikwent tuz przed wyborami pobiegł poprzeć JarKacza?

 5. Panie TW Rafale Urbanowicz,
  poparł, a też poparłem, połowa prokapa (ta, która poszła na drugą turę) poparła Jarosława Kaczyńskiego. Tak jak w dzisiejszym artykule: po prostu zagłosowaliśmy na głupszego, ale odrobinę uczciwszego (chociaż dzisiaj sądzę, że mimo że głupszego to dużo uczciwszego). Ludzka przyzwoitość pewnie to samo nakazała JKM-owi i nie wiem, O CO K… SIĘ PAN CZEPIASZ.

 6. O to, że jak ktoś chce gówno sprzątnąć to się w nim nie babrze.
  No bo przecież nie o to, że tę „przyzwoitość” JKM wyrabiał w 3 godzinnym spotkaniu z JarKaczem, o rezultatach którego już się pochwalić radzie WiP nie raczył.
  O samej słuszności dobijania targów z członkiem kliki która, wg JKM , „powinna siedzieć” nie mówię – to polityka. Mówię o ściemnianiu i hipokryzji, jaka temu towarzyszy.

 7. ja słyszałem, że Pana towarzysz też ostro ściemnia. Sam Pan należysz do kliki, która jedzie na zdobywaniu władzy w stadzie (póki co) jeszcze Pan nie wyszedł poza korwinowe getto.

 8. Nie rozumiem tego typu deklaracji. Dla PiS WiP i UPR(jkm) nie są nawet planktonem… Tak więc PiS ma w głębokim poważaniu co zrobi lub nie zrobi WiP/UPR.
  Z drugiej strony jeśli taka deklaracja jest dla działaczy WiP/UPR to po co to ogłaszać publicznie? Wystarczy kanałami partii to rozgłosić.
  Ostatni komentarz. Po co w ogóle składać takie deklaracje? Nie lepiej złożyć pozytywną? – WiP/UPR poprze każdy projekt PiS zmierzający do: likwidacji biurokracji, zwolnienia urzędników, obniżenia długu publicznego, wzmocnienia Polskiej armii itd itp. Jak to ładnie brzmi:) Znaczenie to samo – zapomnijcie o poparciu dla socjalistycznych mrzonek.

 9. Najpierw to dowodziki – bo tak się akurat składa, że „mój towarzysz” ma na wszystko stenogramy rozmów – podejrzewam, że na życzenie chętnie je ujawni. A zresztą słyszałem (podejrzewam, że słyszeliśmy z pokrewnego źródła), że ja ściemniam – ale jak udowodniłem, że jest inaczej, to burek który to rozpowszechniał, skulił ogon, uciekł i do tej pory go nigdzie nie widziałem.
  „Sam Pan należysz do kliki, która jedzie na zdobywaniu władzy w stadzie (póki co) jeszcze Pan nie wyszedł poza korwinowe getto.”
  Typowa reakcja korwinisty, gdy się wykłada prezesowe ściemy na łopatce.

 10. xsior
  A nie lepiej by to napisać bezpośrednio zamiast pisać takie delikatnie złośliwe niedopowiedzenia? Tak to już jest że tego typu niepowiedzenia zazwyczaj stosuje się w stosunku do opozycji.

 11. Nie wyłożyłem, że Kenig publicznie deklarował przystąpienie do PiSu? Nie wyłożyłem, że sam się zwolniłem z funkcji moderatora u Korwina, bo w gnoju nie mam zwyczaju siedzieć? Trzymasz się w towarzystwie kłamczuszków, sam żeś w kłamstwo wdepnął – oskarżasz poważnych ludzi o kłamstwo, a jak się prosi o dowody to wijesz się i zmieniasz temat. Wstyd. Miałem Ciebie za poważniejszego człowieka.

 12. „zasady nian odrzucamy w wieku kilku lat, zasady ksiezy w wieku kilkunastu, za poglady politykow dajemy sobie podrzynac gardla”—Chesterton
  Nie rozumiem o co chodzi. Skoro byly rozmowy o koalicji z PiS, i wyszly z tego nici, bo PiS obstaje przy socjalu to przeciez nic dziwnego ze partia konserwatywna oglosi, ze jednak wspolpracy nie bedzie. O wspolpracy z PO to juz Korwin sie wypowiadal, po tym jak UPR zostala w koalicji z PO wydutkana ostatnimi miejscami na listach. Dodatkowo Korwin powtarza przez ostatnie lata, ze PO jest partia liberalna tylko na papierze. Gdyby jednak WiP jakos dostalo sie do parlamentu, to przeciez nigdy nie byly wykluczane koalicje polityczne w „sensownych” sprawach— nawet z SLD, czy PSL— w koncu to ma byc polityka realna— i takie hyperboliczne stwierdzenia pan prezes tez popelnil.
  PS Nie chcialbym obrazac „Xsior’a”, ale czy czasem nie ulegl on zludzeniu, ze jedyni Polacy, patrioci, jedyna przeciwwaga dla PO i komuchy, i jedyna szansa dla Polski to jest tylko i wylacznie PiS, bez wzgledu co by ta partia nie zrobila. JarKacz tez zaglosowal za zrzeczeniem sie niepodleglosci i przystapienie do Europy na zasadach traktatu z Lizbony, a Lech Kaczynski ten traktat podpisal. A teraz ubieraja sie w „obroncow niepodleglosci”. Po co tez zabe jedli, w takim razie?!!!

 13. @xsior
  PS z poprzedniego wpisu nieaktualny. Zwracam honor!!! Jakim cudem bylem pod wrazeniem, ze pan postawil na PiS i z tego powodu krytykuje pan Korwina. Wyrazy ubolewania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here