Internet jest źródłem wiedzy ale daje też możliwość zapoznania się z różnymi ofertami. Optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie z wszelakich porównywarek, które ułatwiają wybór oszczędzając czas i wskazując najlepsze produkty. Dotyczy to także finansów.

Serwisy poświęcone finansom przeżywają czas rozkwitu i cieszą się rosnącą popularność. Świadomość konsumencka wyraźnie wzrasta – zanim podejmiemy ostateczną decyzję o kredycie czy pożyczce, chcemy znać nie tylko wysokość rat, ale zdobyć o nim jak najwięcej informacji. Internet idealnie odpowiada na to zapotrzebowanie, udostępniając każdemu z nas specjalistyczną wiedzę bankową i finansową, często napisaną w łatwy i przystępny sposób. Do takich serwisów należy znany portal Kalkulator.pl, który na bieżąco publikuje nowinki z branży finansowej.

Wiedza finansowa ogólnie dostępna

Na Kalkulatorze możesz znaleźć szeroki wachlarz wiedzy z dziedziny finansów – portal udostępnia materiały związane z rynkiem finansowym, prognozy analityków, porady krok po kroku, odpowiedzi na najczęstsze pytania internautów, a także, co bardzo ważne – kalkulatory, rankingi i porównywarki produktów bankowych. Dzięki temu w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu możemy zdobyć wiedzę, która uchroni nas przed złym wyborem banku i pozwoli oszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bez takiej wstępnej analizy nie wyobrażamy sobie podjęcia decyzji o wyborze produktów takich jak kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy, a nawet ubezpieczenia czy lokaty. Wiedza to jedyny oręż, jakim możemy dysponować w starciu z bankowymi prowizjami i marżami.

Kalkulator finansowy – dlaczego warto?

1. Wszystko w jednym miejscu – i bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że posiadasz komputer z dostępem do internetu.
2. Nawet kilkanaście banków – kalkulator porówna dla Ciebie oferty nawet kilkunastu banków, podliczy raty i prowizje.
3. Oszczędność pieniędzy – łatwa i szybka weryfikacja sprawi, że nie zwiążesz się na kilkadziesiąt lat kredytem hipotecznym z bankiem, który Ci nie odpowiada.
4. Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy finansowej – wystarczy, że wypełnisz podstawowe dane o kredycie.
5. Koniec z odwiedzaniem placówek – wybierz tylko kilka banków, które zwróciły Twoją uwagę. Nie musisz odwiedzać wszystkich oddziałów w Twoim mieście.
6. Bez specjalistów – dzięki kalkulatorom nie musisz korzystać z usług doradców finansowych, co pozwoli Ci oszczędzić jeszcze więcej.

Proste pożyczki

Kredyt gotówkowy w Kalkulator.pl to szybki sposób na ocenę większości pożyczek, jakie udostępniają nasze banki. Wyliczenie rat i prowizji jest dziecinnie proste – wystarczy wypełnić podstawowe dane, takie jak cel kredytu, okres kredytu i rodzaj raty, aby porównać propozycje pożyczek. System wyświetla wysokość rat, prowizję i oprocentowanie. Oczywiście porównywarka dokonuje przybliżonego oszacowania. Dlatego najlepiej wybrać 2-3 banki, których oferta wzbudziła nasze zainteresowanie i udać się bezpośrednio do siedziby, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje od przedstawiciela banku. Takie podejście do sytuacji praktycznie eliminuje ryzyko błędu.

Kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, ubezpieczenie, lokata? Teraz już wiesz w jaki sposób wybrać tę najlepszą. Szybko, prosto i bez wychodzenia z domu.