Z naszej poczty…
W dniu wczorajszym (24.IX.2010) „odkryłem” fakt wandalizmu jaki miał miejsce w Piotrkowie Trybunalskim. Nieznani sprawcy, jak to zwykle bywa połamali pamiątkowa tablicę i uszkodzili Dąb Pamięci poświęcony ppłk Edmundowi Margońskiemu, ofierze Zbrodni Katyńskiej.


Uważam ten akt wandalizmu za szczególnie niebezpieczny gdyż godzi on w pamięć Narodu Polskiego i powinien być ze szczególną determinacją ścigany o czym powiadomiona została Policja.
Na dowód powyższego przesyłam fotografie tablicy przed i po dewastacji.
Jacek Klecel
katyn_tablica1
katyn_tablica2

15 KOMENTARZE

 1. Skandal i barbarzyństwo. Gdzie były Policja Państwowa i Straż Miejska? Podobno jest tam kamera monitoringu? Sprawcy o ile zostaną schwytani powinni być ciężko ukarani. Smutne! Przerażające! Pesymistyczne! co się dzieje z naszym narodem. Takich histori w Piotrkowie już było kilka – pomnik rozstrzelanych na Budkach, mogiły żołnierzy Września 1939, cmentarz żołnierzy sowieckich. Brak sprawców i brak kary. Zdziczenie obyczjów. Azjatyckie hordy są wśród nas. Brak patriotycznego wychowania w rodzinie i w szkołach zbiera żniwo.

 2. Uważam, że sprawcy tego aktu barbarzyńskiego wandalizmu, powinni być ścigani nie jak pospolici przestępcy, ale jak zbrodniarze, którzy dopuścili się znieważenia całego Narodu Polskiego.
  Mam nadzieję również, że wszystkie media zarówno publiczne jak i prywatne potępią ten zamach na pamięć ofiar sowieckiego mordu w Katyniu, bo wczoraj ( 24.09.2010r)w Wiadomościach TVP1 o 19.30 nie znaleziono ani sekundy miejsca nawet na wzmiankę o tym akcie bandytyzmu.
  Moim zdaniem chodzi tutaj o honor każdego Polaka i media powinny sprawie dewastacji tablicy katyńskiej w Piotrkowie Trybunalskim poświęcić tyle samo czasu, co poświęciły kradzieży napisu „ARBEIT MACHT FREI” , bo obie te sprawy łączy zbezczeszczenie pamięci ofiar dwóch totalitaryzmów, odpowiedzialnych za wymordowanie milionów ludzi .
  Rajmund Pollak

 3. Policja w Polsce zajelaby sie sprawa lepiej gdyby na nablicy byla gwiazda dawida. Patrz: sprawa napisu z bramy w Oswiecimiu. Katyn? Tym nie beda sie zajmowac.

 4. Tego nie zrobili polacy.A jeśli to jakieś żule za wino,na zlecenie Onych.Polityka milości doprowadza Polskę do ruiny we wszystkich aspektach życia.

 5. Ależ oczywiście, że zrobili to Polacy. Albo raczej polacy.
  A winą (choć tylko pośrednią) należy obciążyć znakomitą część polskiego społeczeństwa, które poprzez swoje wybory utwierdza demokratycznie osadzanych na świecznikach i ich mocodawców w słuszności polityki wynarodowiania tubylców.

 6. Nie wiem tylko czy to zwani dawniej 'nieznani sprawcy’ z SB czy 'młodzi, dobrze wykształceni z wielkich miast’?

 7. Ciekawe czy państwo radni, posłowie i senatorzy spytają w ramach swoich obowiązków komendantów straży miejskiej i policji o zapobieganiu tego rodzaju wydarzeniom i ich wykrywaniu, czy działał monitoring, czy był dyżurny i patrole? Czy za niedopełnienie służbowych obowiązków w policji i straży miejskiej chociaż ktoś dostanie po premiach?

 8. Proszę posłów i senatorów o zajęcie się tą sprawą!!!!To skandal. na czyjeś wyraźne polecenie niszczy się historię i patriotyzm Polaków.Jad nienawiści do wszystkiego, co polskie zalewa umysły polactwa, które za srebrniki jest w stanie opluć wszystko. Jdyna nadzieja w Bogu i Maryi. Narodzie na kolana i do modlitwy, bo sami nie damy rady z tymi licznym wrogami Polski i polskości.

 9. W/g mnie to zrobili antypolacy na czyjeś polecenie ośmieleni obecną sytuacją w kraju m.in Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.Ośmieliła ich do tego wypowiedź prezydenta Komorowskiego w GW
  Przecież to nie jedyny taki przypadek niszczenia naszych symboli narodowych i religijnych.

 10. Tragedia, już widzę co dalej będzie się działo, przykład idzie z góry, a przyzwolenie na to dał pan Komorowski nasz prezydent, przykre to ale prawdziwe.Jeżeli głowa państwa ma takie podejście do tragedii smoleńskiej to o czym mamy mówic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here