Zenon Jaskuła: Część lekarzy nie ma jaj! Boją się mówić o szkodliwości maseczek

11
Foto. pixabay.com

Polski medalista olimpijski, zwycięzca etapu na Tour de France – Zenon Jaskuła uważa, że zmuszanie ludzi do noszenia maseczek jest błędem i w przyszłości może się odbić negatywnie na ich organizmach.

Wypowiedź Jaskuły cytuje Super Express. Polski kolarz uważa, że noszenie maseczek jest szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. „Nie jest to zdrowe i muszę skrytykować Polskie Towarzystwo Lekarskie za to, że boi się powiedzieć prawdę na temat noszenia maseczek. Nie mają kompletnie jaj” – mówi Jaskuła. Według niego „(…) po czymś takim znacznie wzrośnie liczba chorych osób na zapalenie płuc. Już widzę, że u wielu osób pojawiają się wysypki na twarzy, bo przecież ta maseczka jest wilgotna od oddechu”.

Jaskuła dodaje, że kolarze, którzy stosowali zasłanianie twarzy w czasie zimowego treningu, już nie żyją. „Widział pan kiedyś kogoś, kto wchodzi na himalajskie szczyty i ma twarz opatuloną szalikiem? Trzeba mówić o takich rzeczach, bo ludzie chodzą potulnie, jak baranki, narażając własne zdrowie. Nie wolno wdychać wydychanego powietrza!”.

„Przecież wydychamy dwutlenek węgla, a potem z powrotem ładujemy go do organizmu. To tak, jakby siedział pan w samochodzie i do środka wpuszczał spaliny” – mówi Zenon Jaskuła.

W

11 KOMENTARZE

 1. Maseczka powinna być z filtrem HEPA/FFP3/N99 i specjalnymi otworkami/otworkiem do wymiany powietrza.
  Ja taką noszę.
  PS. Autor nie podaje jakie maseczki mieli kolarze?
  Do refleksji!

 2. Bo trzeba być De Bil em żeby uprawiać sport, biegać czy robić inne głupoty w czasie QWA PANDEMII.
  W czasie wojny i bombardowania czy po wybuchu reaktora atmowego też by tak robili?
  PS. Rozumiem, że pan dr medycyny Jaskuła uważa że zarażenie wirusem SARS-CoV-2 nie ma żadnego negatywnego skutku dla zdrowia.

  • A, widzę, że jakiś propagandzista broni biologicznej, podczas gdy wirusek nie groźniejszy od grypy…
   I prorok „drugiej fali”, kolejnej propagandy wyssanej z palucha.

 3. Nie stać mnie na taką maskę. Liczę na wsparcie heheheh.Skoro rząd stać na 500 plus itp to dlaczego nie rozdają takich masek?!!!!!!! Złodzieje i terroryści!!!

 4. Co za banda strachulców z tych powyższych komentatorów.

  Wirus nie jest wcale groźniejszy od grypy, wyłączcie telewizor i przestańcie słuchać propagandy.
  https://covid1984pl.wordpress.com/smiertelnosc-covid-19/

  Co to, nie wolno ludziom sportów uprawiać? Gorzej niż w komunistycznej Rosji czy nazistowskich Niemczech. Że jeszcze tylu ludzi wierzy w tę „pandemię”, skoro władze sanitarne wszędzie przyznają się, że „hojnie” zaliczają zgony COVID-19:
  https://covid1984pl.wordpress.com/zgony-na-covid-19/

 5. Bardzo dużo ludzi tak myśli jak pan , tylko boją się mandatów. A ci co piszą negatywnie o pana opinii pewnie są opłacani ,albo dostają granty.

 6. Część lekarzy to w ogóle zapomniała o przysiędze Hipokratesa i Primum non nocere. Straszenie dziecka w dodatku niepełnosprawnego i jego rodzica izolatorium, bo dziecko „miało czelność zagorączkować” w nadziei, że rodzic zapomni o tym, że dziecko miało gorączkę, jest poniżej krytyki. I to jest to #nieklammedyka ? Była konsultacja telefoniczna, która w wywiadzie miała wykluczyć potencjalny covid – po za temperaturą nic nie pasuje. Jeden lekarz każe się zgłosić stacjonarnie na przebadanie, a drugi stacjonarnie mówi, że nie przebada, bo dziecko ma gorączkę. Czyli zostawmy dzieci nieprzebadane, niech poumierają na inne choroby, bo lekarzom się w głowach poprzewracało . Po interwencji rozmowie telefonicznej ze szpitalem zakaźnym (do sanepidu nie szło się dodzwonić) pani doktor łaskawie zajrzała do gardła i okazało się, że dziecko ma anginę. Na nic mi było to, że jej się głupio zrobiło.

 7. Żadna maseczka czy maseczka przeciwpyłowa nie ochroni przed wirusami .Jak chcecie to noście mordniki czyl;i kagańce umrzecie z powodu niedotlenienia wdychacie CO2 .Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja mówi że osoby z problemami zdrowotnymi nie muszą nosić masek …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here