8 typów pieczątek przydatnych w każdym biznesie

3

Jest jednym z ważnych elementów identyfikacji wizualnej firmy. Pozwala na pozyskanie nowych Klientów, a także zwiększenie wydajności pracy. Choć w świetle przepisów prawnych nie ma obowiązku jej posiadania, to ze świecą szukać przedsiębiorcy, który z niej nie korzysta. Pieczątka firmowa, bo o niej mowa idealnie sprawdza się w toku działalności gospodarczej. Pytanie tylko, którą wybrać? Jakie są dostępne możliwości?

1. Tradycyjna pieczątka firmowa

To zdecydowany lider wśród pieczątek wykorzystywanych w biznesie. Faktury, przelewy i inne dokumenty aż się proszą o to, by potwierdzić je, przybijając pieczątkę firmową. Na tradycyjnej pieczątce umieszczane są takie informacje jak:

  • nazwa firmy

  • imię i nazwisko osoby, która ją prowadzi

  • adres

  • NIP

  • adres strony internetowej (coraz częściej).

Taki zbiór informacji zebrany na niewielkiej powierzchni stempla to wszystko, czego potrzeba, by Klient, kontrahent czy przedstawiciel urzędu mógł nawiązać z Tobą kontakt.

Wykorzystanie pieczątki firmowej to także bardzo przydatne rozwiązanie w czasie wypełniania różnego typu formularzy. Nie trzeba z całą pieczołowitością uzupełniać wszystkich pól ręcznie. Wystarczy tylko do kartki papieru przyłożyć pieczątkę, by uzyskać wyraźne i trwałe odbicie w ciągu zaledwie jednej chwili.

2. Pieczątką z logo

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że budowanie opinii eksperta w branży to klucz do sukcesu. Logo jest jednym z najważniejszych elementów silnie wpływających na to, jakie wyobrażenie o Twojej firmie ma Klient. Jeśli więc chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, to wzbogacenie tradycyjnej pieczątki właśnie o logo, będzie strzałem w dziesiątkę. A to dlatego, że logo identyfikuje firmę i umacnia jej wizerunek, wzbudza zaufanie i wygląda bardziej profesjonalne, wywołuje określone skojarzenia, wyraża szacunek i dbałość o firmę.

3. Pieczątka z podpisem

Faksymile, czyli pieczątka z kopią odręcznego podpisu to bardzo przydatne narzędzie w firmie do sygnowania dokumentów, które są nieco mniej ważne. Poza dokumentami prawnymi przyda się także do podpisywania informatorów, broszur i innych materiałów reklamowych wysyłanych do Klientów. W przypadku korespondencji seryjnej pieczątka z kopią odręcznego podpisu wygląda znacznie profesjonalniej niż ta zwykła. Wprawdzie nie może ona zastąpić odręcznego podpisu (jeśli jest wymagany), ale w wielu przypadkach pozwala zaoszczędzić czas.

4. Pieczątka imienna

W dużych firmach, w których pracownicy realizują swoje obowiązki w określonych działach, bardzo często są liderzy/kierownicy, którzy czuwają na straży wypełniania powierzonych im obowiązków. To dla nich warto zamówić specjalne pieczątki imienne. Na imiennej pieczątce powinny się znaleźć takie informacje jak: imię, nazwisko, nazwa zajmowanego stanowiska, czasem tytuł zawodowy właściciela (jeśli nie zabraniają tego przepisy). To bardzo przydatne w przypadku dokumentów krążących w obiegu wewnętrznym firmy.

      5. Suche stemple

Chcesz stworzyć dla swojej firmy oryginalną i zarazem prestiżową oprawę wizualną? W sposób elegancki i zarazem subtelny podkreślić znaczenie wysokiej rangi dokumentów? W takim razie suchy stempel przyda się w Twojej firmie. Powszechnie jest on wykorzystywany przez wiele różnych instytucji, w tym urzędowych, spotykany jest także na dyplomach uczelni wyższych. W celach biznesowych możesz go wykorzystać do sygnowania ważnych dokumentów, książek, listów czy dyplomów. Suchy stempel nada dokumentowi niesamowitego wyrazu, potwierdzi status społeczny, podkreśli indywidualność.

6. Datowniki

Kolejny typ pieczątki – datownik – to bardzo przydatne narzędzie wszędzie tam, gdzie trzeba wprowadzać na dokumentach daty, przykładowo w biurze handlowo-usługowym. Oznaczenie datą dowodów wpłat oraz wypłat, wpływu pism czy innych dokumentów bywa kluczowe. Dzięki datownikowi można zaoszczędzić czas na wpisywanie tych informacji ręcznie. To także bardzo przydatne narzędzie w procesie reklamacji. Uporządkowanie formularzy według dat wpływu pozwala łatwo określić termin, w jakim zgłoszenie ma zostać rozpatrzone i kiedy należy udzielić Klientowi odpowiedzi. Dotrzymywanie terminów pozwala zbudować wiarygodność w oczach klientów, a w przypadku instytucji oraz urzędów uniknąć przykrych konsekwencji, w tym kar finansowych. Datowniki to niezawodne produkty, które mają opcję powtarzalności oraz automatycznej zmiany cyfr. Są przydatne w korespondencji firmowej, dla celów potwierdzenia odbioru gotówki, dostawy towarów oraz innych czynności. Istnieje także możliwość połączenia daty z tekstem, który może pełnić funkcję pieczątki firmowej. Na takiej pieczątce można umieścić takie napisy jak: zapłacono, gotówka czy polecony.

7. Numerator

Równie ważnym typem pieczątki, pozwalającym szybko i łatwo uporządkować wiele dokumentów jest numerator. W stemplu można automatycznie zmieniać cyfry co jedno odbicie. Takie narzędzie przyda się do oznaczania dokumentów, które muszą mieć swój nr jak np. faktury, bilety parkingowe czy wejściówki. Numeratory posiadają prostą obudowę i solidną podstawę, co gwarantuje pełny komfort pracy. Idealnie nadaje się do wykonywania tysięcy odbić na wszelkiego typu dokumentach.

8. Pieczątka kieszonkowa

Doskonale sprawdzi się w sytuacjach, gdy spotykamy się z Klientami w terenie. Pieczątka kieszonkowa jest mała, lekka i bardzo funkcjonalna, dlatego bez trudu zmieści się w kieszeni. Jej zabranie ze sobą nie będzie więc stanowiło żadnego problemu, zwłaszcza wtedy kiedy ogranicza nas pojemność bagażu. Dzięki niej w każdej sytuacji można bardzo szybko podpisać umowę, wypełnić fakturę czy inny dokument i jednocześnie zadbać o reklamę firmy na zewnątrz. Poszczególne modele pieczątek kieszonkowych różnią się kształtem, wielkością płytki tekstowej, kolorem obudowy. Łatwy mechanizm umożliwia stemplowanie jedną ręką. Można ją przenieść w torbie, teczce, a nawet kieszeni. Szczelne zamknięcia chronią ubiór przed pobrudzeniem tuszem.

Pieczątka przydatnym narzędziem firmowym

Ułatwienie pracy oraz kontaktu z Klientami, oszczędność czasu, doskonała reklama – to kilka z wielu ważnych argumentów przemawiających za zakupem pieczątki do prowadzenia działań biznesowych. Wybór kształtu i kolorystyki jest bardzo duży, dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiedni typ dla swojego biznesu. Właściwie dobrana pieczątka firmowa jest wizytówką firmy, dlatego warto stawiać na sprawdzonych producentów: COLOP i TRODAT, którzy oferują produkty trwałe, sprawne i mające neutralny wpływ na środowisko. Każdy typ pieczątki można zamówić bez wychodzenia z domu – online, krok po kroku, z dostawą do biura. Wystarczy tylko wybrać typ pieczątki, tekst oraz sposób płatności. Instrukcję jak wyrobić pieczątkę online wykonując zaledwie 4 proste kroki, można znaleźć na stronie:http://www.stampler.pl/zamow_pieczatke.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here