Utajnienie procesu blogera Roberta Frycza, który prowadził portal AntyKomor.pl przypomina mroczne czasy komunizmu, kiedy za krytykę najwyższych władz można było zasiąść na ławie oskarżonych. Fakt ten musi bulwersować. Podobno  zdjęcia, które będą ujawnione w trakcie procesu obrażają godność głów państw.
Napisałem „podobno” , gdyż skoro wszystko ma być utajnione, to szeroka opinia publiczna nie będzie mogła ocenić czy tak jest. Zatem wracamy do głębokiego PRL-u, kiedy za rozprowadzanie ulotek z karykaturami pierwszego sekretarza PZPR, lub premiera rządu  groziło aresztowanie  i oberwanie wyroku za znieważenie najwyższych władz państwowych, a procesy często utajniano.Jeżeli zdaniem obecnej Prokuratury te zdjęcia,  te karykatury i te treści wpisów na portalu „AntyKomor.pl” były tak bardzo nieprzyzwoite, to tym bardziej należałoby je ujawnić, aby wszyscy Polacy mieli szansę dowiedzieć się czego oglądać im nie wolno i za jakie wpisy na blogach grozi 5lat więzienia. Zaznaczam, że napisałem”Komor” z dużej litery (mimo, że to środek wyrazu) bo być może już niebawem za napisanie komor… małą literą będzie groziła kara do 10 lat więzienia za …zniewagę…
Ciekawi mnie również podejście Prokuratury do sprawy ortografii. Otóż skoro za ujawnienie m.in. nazwiska Osoby piszącej słowo „bul” zamiast napisać prawidłowo-ból, grozić może 5 lat odsiadki, to dlaczego Prokuratura nie oskarża o lekceważenie języka polskiego Osoby, która publicznie popełnia gafy i błędy ortograficzne?

Znowu napisałem Osoba z dużej litery, aby nie być oskarżonym o zlekceważenie…
Utajnianie procesów jest uzasadnione tylko w przypadkach szpiegostwa, groźby  ujawnienia tajemnic państwowych lub narażenia na szwank racji stanu. Ciekawe, jakie tajemnice państwowe mogą zawierać rysunki satyryczne? Nie wiem czy zostanę oskarżony o naruszenie dóbr osobistych, ale zaryzykuję i ujawnię: Nie głosowałem na Bronisława Komorowskiego i w przyszłych wyborach też nie będę głosował  na obecnego Prezydenta R.P. Żądam publicznie,  odtajnienia procesu blogera Roberta Frycza i apeluję do wszystkich blogerów o domaganie się przeprowadzenia transmisji w TVP1  wszystkich rozpraw!

Rajmund Pollak
Foto.: PSz/Prokapitalizm.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here