Na stronie Fundacji PAFERE opublikowany został apel do polskich parlamentarzystów, wzywający ich do działań prawnych, chroniących życie ludzkie oraz własność. „Wielce Szanowni Ustawodawcy” – czytamy – „zwracamy się do Was o wprowadzenie moralnego ładu prawnego na rzecz sprawiedliwości i dobra polskich rodzin, poprzez zaprzestanie, z jednej strony, ustanawiania nowych praw będących w konflikcie z naturalnym prawem człowieka do życia i prawowitej własności”.

Poniżej publikujemy pełny tekst apelu:

Naród polski zaczyna wymierać. W skali rocznej całego kraju więcej ludzi umiera niż się rodzi. Jedną z przyczyn tej katastrofy jest fakt, że licznym tysiącom dzieci poczętych odbiera się życie zanim jeszcze ujrzą światło dzienne, w ten sposób gwałcąc prawo naturalne człowieka do życia, wyrażone Bożym Przykazaniem V „Nie zabijaj!” („Nie morduj!”).

Często przyczyną pozbywania się swych nienarodzonych dzieci przez matkę bywają względy czysto materialne – po pierwsze bieda, a po drugie brak poczucia potrzeby posiadania potomstwa przez niedoszłych rodziców dla zapewnienia sobie wsparcia na stare lata przez dorosłe dzieci (skoro wsparcie to ma przyjść od państwa). Oba te problemy pogłębiane są przez niewłaściwe prawa stanowione – prawa wynikające z braku szacunku dla naturalnego prawa człowieka do własności, wyrażone Bożymi Przykazaniami VII – „Nie kradnij!” i X – „Nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego jest!” (czyli „Nie pożądaj cudzego!”).

Rodziny są ograbiane z zarobków i ogólnie – z prywatnej własności (będącej ważną podstawą bytu rodziny) na różne, wymyślne sposoby i pod różnymi pretekstami, a między innymi, potrzebą państwowej pomocy rodzinom i emerytom. Państwo uderza w obywateli: Opodatkowując owoce ich pracy na cele niesłużące całemu społeczeństwu, lecz przynoszące korzyści jedynie politykom, urzędnikom i ich wybrańcom, Wybiórczo udzielając licencji i przywilejów jednym ludziom kosztem innych. Generując przepisy zaburzające prawo podaży i popytu,

Ustanawiając setki tysięcy przepisów i regulacji, które ograniczają własność i wolność obywateli, uzależniając ich od pasożytniczej i korupcjogennej biurokracji. Drukując i wprowadzając w obieg pieniądze bez pokrycia, co powoduje inflację zmniejszającą wartość pieniędzy juz posiadanych przez obywateli.

Zaciągając długi zadłużające rodziny i przyszłe generacje, bez ich wiedzy i zgody….To wszystko stanowi zaprzeczenie sprawiedliwości i hamuje bogacenie się obywateli, wstrzymując rozwój gospodarki, która jest fundamentem materialnej siły narodu i państwa.

Wielce Szanowni Ustawodawcy, zwracamy się do Was o wprowadzenie moralnego ładu prawnego na rzecz sprawiedliwości i dobra polskich rodzin, poprzez zaprzestanie, z jednej strony, ustanawiania nowych praw będących w konflikcie z naturalnym prawem człowieka do życia i prawowitej własności (oraz związanej z własnością wolności), a z drugiej strony, poprzez stopniowe wycofywanie praw już ustanowionych a sankcjonujących okradanie obywateli przez państwo („kradzież w majestacie prawa”), czy zezwalające na mordowanie dzieci nienarodzonych.

Szczególnie chrześcijanie winni pamiętać, że filarami chrześcijańskiej myśli ekonomicznej są przykazania Dekalogu „Nie pożądaj cudzego!” i „Nie kradnij”, bo stanowią one nie tylko nakazy moralne, ale także imperatywy gospodarcze. Ich gwałcenie jest źródłem, lub samą istotą, praktycznie wszystkich poważnych problemów i kryzysów gospodarczych prowadzących do bezrobocia, biedy, poczucia beznadziejności, aborcji, rozpadu rodziny, i ludzkiej niedoli.

Bez zwalczenia powszechności opisanych zjawisk kradzieży i braku poszanowania ludzkiego życia, nieprawdopodobne jest, aby Polska mogła się pomyślnie rozwijać by mógł w Niej zapanować oczekiwany dobrobyt i stała się Ona, na miarę Swego wielkiego potencjału, silna i bezpieczna.

Wielce Szanowni Parlamentarzyści, Ciąży na Was poważna odpowiedzialność za przyszłość Kraju! Życzymy więc Wam odwagi i sukcesów w promowaniu praw zgodnych z Wolą Stwórcy, bo tylko takie prawa są dobre.

Za: pafere.org

4 KOMENTARZE

 1. Apele apele apele. A dlaczego jest tak bzenadziejnie zle? odpowiedz musi lezec w systemie. W kapitalizmie. To kapitalizm wyprodukowal bezmozgowego konsumenta ktory aby konsumowac ciagle sie zadluza. Kiedys na rodzine pracowal facet. Teraz na rodzine pracuje facet, zona i dzieci a nawet dziadkowie na rentach. I wiekszosci ledwo starcza do przezycia. Winny temu jest kapitalizm. Trzeba go zlikwidowac a wlasciwie odeczkac kiedy sam pojdzie w piz…. bo juz jest w wieku starczym i w stanie spiaczki. Jeszcze troche cierpliwosci.

 2. @Logik:”odpowiedz musi lezec w systemie. W kapitalizmie.”
  Aha, w komuniźmie nie ma (bezmyślnych:) konsumentów. To ciekawe jak zaspokajają swoje potrzeby. Czyżby z głębokim namysłem? Coś o tym wiem, bo żyłem w PRL. Wtedy najpierw się kupowało co można było kupić. Np. buty nie na własną nogę (inny rozmiar). A potem próbowało się wymienić z innym „konsumentem”, który miał (nie)szczęście kupić buty na moją nogę. I dlatego nic w sklepach nie było:)).
  Oj, Panie „Logik”. Chyba świat nie jest logiczny. W każdym bądź razie nie jest logiczny w zgodzie z Pana logiką.
  Chyba że PRL to też był „kapitalizm”. A to przepraszam, nie wiedziałem.

 3. HeS: Pan nie rozumie tematu, nie rozumie o czym mowa, nie rozumie jak dziala kapitalizm i myli totalnie pojecia.

 4. @Logik:”myli totalnie pojecia”
  To, że ktoś coś czegoś nie rozumie, to rozumiem:).
  Ale jakie pojęcia mylę? Konkretnie. Bo może rzeczywiście problem w komunikacji wynika z języka.
  Np. dzisiaj w TV określili zwolenników Hitlera (nazizmu) mianem „skrajnej prawicy”. Jak powszechnie wiadomo NSDAP to była partia narodowo-socjalistyczna i Hitler był skrajnym lewakiem. Trzeba rzeczywiście zacząć od języka i pojęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here