Ataki na Marsz Niepodległości 2019 – komu przeszkadza Różaniec?

W związku ze skandalicznym podejściem części mediów pragnę Państwa nie tylko zaprosić na jubileuszowy X Marsz Niepodległości, ale również prosić o zabranie tam swoich różańców

1
Marsz Niepodległości 2019 - "Miej w opiece Naród cały"

Kiedy informowałem Państwa o haśle tegorocznego Marszu Niepodległości „Miej w opiece Naród cały!” – nie sądziłem, że wywoła ono tyle kontrowersji, ale jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, kto kieruje w naszym kierunku ogromne działa kłamliwej propagandy.

Grafika z różańcem w zaciśniętej pięści, której zamysł był wcześniej wykorzystywany przez takie tytuły jak „Gość Niedzielny”, „Fronda” czy też kilka organizacji katolickich również się nie spodobała, choć miała symbolizować Kościół Walczący. Pamiętam również materiał promocyjny „Duma, Ojczyzna, Piłka ręczna!” w wykonaniu naszych szczypiornistów, gdzie z dumą owijają różaniec wokół pięści. Wtedy nikt nawet nie zająknął się o jakimkolwiek skandalu czy kastecie. Okazuje się, że w przypadku naszej grafiki moderniści w Kościele wszczęli alarm.

Atak rozpoczęli redaktorzy „Rzeczpospolitej” Tomasz Krzyżak i Michał Szułdrzyński, którzy porównali różaniec do kastetu. Zastanawiam się, jak tak można? Jednak o wiele bardziej zastanawiający jest poziom dziennikarstwa obu Panów. Obaj nie zadali sobie trudu, żeby znaleźć jakąkolwiek informację dotyczącą motywacji, jakie przyświecały organizatorom Marszu Niepodległości w wyborze hasła i kształtu kampanii promocyjnej. Dziennikarze nie dzwonili do nas, nie czytali wysyłanych do nich przez nas informacji prasowych, a nawet nie zdołali wejść na naszą stronę, żeby przeczytać, jakie są nasze intencje. Tu trzeba sobie zadać ważne pytanie czy dziennikarstwo tych ludzi polega na prymitywnym i niezwiązanym z cywilizacją łacińską kreowaniu nieprawdziwych informacji? Dziennikarze powinni zawrzeć w swoim artykułach przynajmniej krótką informację o tym, jak przedstawili i motywowali swoje cele organizatorzy. Niestety, takiej nie znajdziemy w sporządzonych przez nich materiałach.

Nieważnie były nasze intencje i nie zważając na prawdę bezpardonowo zaatakowano nasze wspólnie organizowane patriotyczne przedsięwzięcie. Z drugiej strony otrzymaliśmy jeszcze więcej wsparcia, które nas niezwykle cieszy i daje nadzieję na przyszłość. Zasłużony działacz Solidarności Tadeusz Matuszczyk wykrzyczał na antenie Media Narodowe Chwała za to (hasło i grafikę) organizatorom! Wielu duchownych na łamach czasopism broniło prawdy dotyczącej naszych intencji. Szczególne podziękowania należą się Radiu Maryja i Telewizji TRWAM, PCH24, GOŚĆ NIEDZIELNY, NCZAS, KONTRREWOLUCJA.NET, DZIENNIK NARODOWY i oczywiście MEDIA NARODOWE, które rzetelnie opisały całą sprawę przedstawiając również założenia organizatorów dotyczące hasła i promocji.

W związku ze skandalicznym podejściem części mediów pragnę Państwa nie tylko zaprosić na jubileuszowy X Marsz Niepodległości, ale również prosić o zabranie tam swoich różańców. Proszę również o modlitwę w intencji tegorocznego największego marszu patriotów.

Dziękuję również wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wzięli udział w akcji #NieWstydzęSięRóżańca, która jest formą spontanicznego wsparcia organizatorów Marszu Niepodległości.

Jeszcze raz pragnę prosić o wsparcie dla naszej inicjatywy. Koszt organizacji Marszu Niepodległości to prawie 230 tysięcy złotych, a nie zdołaliśmy jeszcze zebrać nawet połowy tej sumy. Państwa pomoc modlitewna jak i finansowa jest nam niezwykle potrzebna. Namioty dla wolontariuszy, sceny, nagłośnienie, oprawa artystyczna, honoraria dla artystów, platformy transportowe, realizacja wideo, promocja, logistyka, organizacja sztabu Straży Marszu i sztabu medialnego, pomoc prawna i opłacenie grup rekonstrukcji historycznej, to wydatki, którym bez Państwa pomocy nie sprostamy. Jak Państwo wiedzą nie chcemy być od nikogo zależni. Pragnę aby Marsz Niepodległości zawsze był organizowany oddolnie ze wsparcia Polaków. Liczę na Państwa hojność.

Robert Bąkiewicz
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

1 KOMENTARZ

  1. Panie Robercie proszę wytłumaczyć dlaczego zaprosił Pan ARTYSTĘ PAWŁA PIEKARCZYKA do zaśpiewania na scenie Marszu Niepodległości?
    Uważam , że występ tej osoby w miejsc, gdzie zbiera się popisy pod projektem ustawy „NIE 447JUST” to gigantyczne nieporozumienie!: Smaczku całej tej sprawie dodaje fakt, że organizatorzy Marszu Niepodległości muszą wypłacić tantiemy artyście Pawłowi Piekarczykowi, który uświetnił swoim występem wczorajszy Marsz.
    Oto próbka nieartystycznej twórczości Pana Pawła Piekarczyka:
    https://telewizjarepublika.pl/co-laczy-grzegorza-brauna-i-joanne-senyszyn-zobacz-to-koniecznie,79557.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here