W ofercie banków znajduje się wiele rachunków. Część z nich jest jednak udostępniana wyłącznie zamożnym klientom. Jeżeli należysz do grupy takich, to z czego konkretnie możesz skorzystać?

Rachunki a bankowość prywatna – czego możesz oczekiwać?

W ofercie standardowej banki udostępniają następujące rachunki:

  •     Oszczędnościowo-rozliczeniowe – to podstawowy typ rachunku bankowego. Korzystając z takiego, możliwe jest m.in. wykonywanie przelewów i ustawienie zleceń stałych.
  •     Oszczędnościowe. Mają ograniczoną funkcjonalność, a to dlatego, że są przeznaczone do gromadzenia oszczędności. Ich zaletą jest fakt, że są oprocentowane, choć wysokość oprocentowania jest niższa niż w przypadku lokat bankowych.
  •     Walutowe. W zależności od potrzeb klientów, są prowadzone w euro, dolarach amerykańskich lub egzotycznych walutach, np. jenach. Przykładem rachunku walutowego jest Konto Lion’s World Currency (więcej: https://www.lionsbank.pl/konto-walutowe).

W przypadku klientów zamożnych oferta wygląda identycznie – mogą oni skorzystać z wszystkich wyżej wymienionych rachunków bankowych. Gdzie zatem różnica? Poza kontem, klienci zamożni mogą korzystać z podwyższonego standardu obsługi, mają też dostęp do prestiżowych kart płatniczych.

Wśród banków, które przygotowały ofertę dla klientów zamożnych, należy wskazać Lion’s Bank. Listę aktualnie oferowanych rachunków bankowych można znaleźć pod adresem: https://www.lionsbank.pl/konta. Poza nimi, klienci mogą liczyć również na kompleksową pomoc.

Czym wyróżniają się rachunki oferowane klientom zamożnym?

Założenie rachunku bankowego oferowanego w ramach bankowości prywatnej oznacza tyle, że klient otrzyma m.in.:

  •     Dostęp do bankowości elektronicznej. W przypadku Lion’s Banku oznacza to, że klient może zarządzać całym posiadanym majątkiem, np. wprowadzić posiadane nieruchomości, sprawdzić ostatnie transakcje i wartość zgromadzonego majątku. Dodatkowo może on korespondować z osobistym doradcą.
  •     Prestiżową kartę płatniczą. W Lion’s Banku znajdują się m.in. karty dostępne wyłącznie dla posiadaczy auta marki Maserati.
  •     Możliwość korzystania z usług concierge. To spore ułatwienie choćby dla klientów często podróżujących – pracownicy banku zarezerwują bilet na samolot lub zadzwonią po taksówkę.

Za podstawowy rachunek dostępny w ofercie Lion’s Banku należy uznać Konto Lion’s Prime (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime). Zakładając je, możesz liczyć na bezpłatne:

  •     wydanie karty płatniczej i brak opłaty za jej obsługę,
  •     wypłaty z bankomatów znajdujących się zarówno w Polsce, jak i za granicą,
  •     krajowe przelewy przez internet w systemie Elixir,
  •     dwa przelewy SEPA w miesiącu.

Być może zdecydujesz się skorzystać również z innych produktów dostępnych w ofercie tego banku, np. lokaty bankowej. Jeżeli założysz lokatę Fortune i spełnisz pozostałe wymagania stawiane przez bank, to możesz być pewien, że twoje konto nie zostanie obciążone miesięczną opłatą za prowadzenie konta w wysokości 100 zł.

Czy warto korzystać z bankowości prywatnej?

Jeżeli masz dostęp do bankowości prywatnej, to powinieneś przemyśleć korzystanie z niej. W ten sposób możesz jedynie zyskać – nie tylko możesz wybierać wśród licznych produktów, ale przede wszystkim otrzymujesz pomoc specjalistów, w tym osobistego doradcy, z pomocą którego opracujesz m.in. długoterminowy plan zarządzania finansami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here