W czwartek 26 lutego br., na stołecznym Placu Zamkowym, po powrocie z zagranicy rozpoczął swoją kampanie prezydencką Grzegorz Braun. Ten jeden z czterech kandydatów prawicowych popierany jest przez środowiska wolnościowe, narodowe, prawicowe, katolickie, antykomunistyczne i patriotyczne, tworzące lub będące poza partiami aktywnymi na scenie politycznej.

Może to wydawać się zawiłe, ale polega to na tym, że młodzi prawicowcy nie widzą problemu w tym, by popierać więcej niż jednego kandydata na tym etapie kampanii wyborczej. Czarny scenariusz tego, że kampania wyborcza skłóci młodych prawicowców, na szczęście się nie sprawdził.

Grzegorz Braun stając na tle Zamku Królewskiego nie krył, że jest monarchistą i jest delikatnie mówiąc sceptyczny wobec demokracji. Prawicowy kandydat na prezydenta stwierdził, że jedyną szansą na przetrwanie Polski jest odrzucenie socjalizmu, obniżka podatków, likwidacja szkodliwych przepisów, wyzwolenie Polski spod zaboru Unii Europejskiej.

Stołecznych dziennikarzy wyjątkowo zbulwersowały opinie Grzegorza Brauna dotyczące Żydów. Kandydat na prezydenta przypomniał wsparcie Izraela dla rosyjskiej propagandy mającej na celu gloryfikację zbrodniczej Armii Czerwonej. Fakt współpracy militarnej Rosji i Izraela w czasie wojny Gruzji z Rosją, gdy Izrael przekazał kody dostępu do gruzińskich dronów wyprodukowanych w Izraelu rosyjskiej armii – świadczy, zdaniem kandydata, o tym, że polska armia nie powinna kupować jakiegokolwiek uzbrojenia „w państwie leżącym w Palestynie”.

Brak poparcia mediów katolickich dla Grzegorza Braun, jednego z niewielu kandydatów jednoznacznie domagających się całkowitego zakazu aborcji i in vitro, przy równoczesnym wspieraniu kandydata deklarującego, że jako prezydent nie podpisze ustawy o zakazie aborcji, pokazuje, że rację miał arcybiskup Henryk Hoser w swoim wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej mówiąc o problemie akceptacji grzechu przez praktykujących katolików. Arcybiskup Hoser zwracał na ten problem uwagę w kontekście tego, że praktykujący dziadkowie i rodzice tolerują konkubinaty swoich potomków. W wypadku wyborów na prezydenta ta akceptacja grzechu przez katolików i katolickie media polega na tym, że wielu praktykujących katolików popiera kandydata, który w wywiadzie dla największego tygodnika katolickiego zadeklarował, że nie będzie za całkowitym zakazem aborcji.

Jan Bodakowski

Od redakcji: Osoby, które chciałyby pomóc w zbiórce podpisów za kandydaturą Grzegorza Brauna mogą pobrać FORMULARZ… Przeczytaj, gdzie odesłać zebrane podpisy…

5 KOMENTARZE

 1. Już na tylu ludziach, w tym na politykach i ich głoszonych programach zawiodłem się, że…………
  Obawiam się znowu kluczenia, kłamstw, obietnic nie do końca dotrzymywanych i wolt taktycznych, programowych i strategicznych. Chyba będę ostrożny i……..

 2. „Fakt współpracy militarnej Rosji i Izraela w czasie wojny Gruzji z Rosją, gdy Izrael przekazał kody dostępu do gruzińskich dronów wyprodukowanych w Izraelu rosyjskiej armii ”
  Czy autor może wytłumaczyć co miał na myśli?

 3. Pan Grzegorz Braun jest cały czas pomijany we wszystkich badaniach poparcia.
  Znaczy się, jest bardzo niebezpieczny. Nawet dla tak zwanej prawicy.

 4. Media zamilczają, a nawet odmawiają płatnej reklamy Komitetowi Grzegorza Brauna i to katolickie. Grają na Dudę, zapewne z powodu żony, która to ma „właściwe pochodzenie”, jak Komorowska.
  Nie przejmujmy się tym, działajmy. Zbierajmy podpisy, może przy okazji odświeżymy niejedną znajomość, może zaczniemy się naprawdę integrować.
  Słusznie ciągle przypomina, że jeśli sami nie zachcemy mieć Polski, to ją stracimy. A ja uważam, że nie odzyskamy, bo co to za twór, w którym żyjemy…
  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here