Policja Bielska-Białej zorganizowała w 2014 roku nowatorską akcję: ” Zero tolerancji dla pieszych”, która polegała na karaniu mandatami pieszych, którzy przechodzili przez puste ulice w miejscach nie oznaczonych zebrami. Gdy zapytałem jednego z funkcjonariuszy drogówki kto wpadł na tak „genialny” pomysł, to dowiedziałem się, że całą akcję zainicjował sam Komendant Miejski Policji w stolicy Podbeskidzia.

Gdy dowiedziałem się, że tego samego Komendanta Policji oraz jego dwóch zastępców przyłapano na Komendzie Miejskiej w stanie po spożyciu alkoholu, to pomyślałem, że to jest chyba niemożliwe, aby funkcjonariusz, który nadzorował akcję „zero tolerancji dla pieszych” był aż tak bardzo tolerancyjny dla siebie i swoich dwóch zastępców.

Postanowiłem sprawdzić tę informację na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Oto co widniało tam jeszcze rano 2 marca 2015roku:

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. mgr Bogdan Zaręba 
komendant_01

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji nadkom. mgr Jarosław Kwaśny
komendant_02
 
Zastępca Komendanta Miejskiego Policji podinsp. mgr Jarosław Mańdok
komendant_03

Zatem Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej nie raczyła do poranka 2 marca poinformować na swojej stronie internetowej o tym, że Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej  Policji dokonał kontroli trzeźwości pana Komendanta i jego dwóch zastępców!

Zawsze sprawdzam uzyskane drogą nieoficjalną informacje u źródła, dlatego wystąpiłem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z następującymi pytaniami:

Zwracam się o informację w temacie sensacji dot. spożywania alkoholu na Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Proszę o ujawnienie czy prawdą jest:
1. Dokonanie kontroli przez Komendę Wojewódzką Policji z Katowic?
2. Czy stwierdzono u Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej „stan po spożyciu alkoholu”?
3. Czy  stwierdzono „stan po spożyciu alkoholu” u innych wysokich rangą funkcjonariuszy KM Policji w Bielsku-Białej?
4. Czy znane są nazwiska funkcjonariuszy , którzy byli w „stanie po spożyciu alkoholu”?
5. Jakie konsekwencje służbowe poniosą funkcjonariusze Policji w „stanie po spożyciu alkoholu”?

Liczę na szybką odpowiedź z uwagi na wagę społeczną tematu.

Rajmund Pollak

Odpowiedź z Zespołu Prasowego Policji w Katowicach była błyskawiczna:

Dzień dobry.
Odpowiadając na Pana pytania:
1. Zespół Wydziału Kontroli KWP w Katowicach przeprowadził czynności polegające na kontroli stanu trzeźwości kierownictwa KMP w Bielsku-Białej.
2. i 3. Stwierdzono obecność alkoholu w organizmie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz jego dwóch zastępców.
4. Nazwiska są znane – pełnili oni funkcję publiczną.
5. Konsekwencje poznamy po zakończeniu postępowania w tym zakresie.

W dniu 27 lutego 2015 roku Śląski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk odwołał ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz rozpoczął procedurę odwołania jego zastępców. Wobec wszystkich trzech funkcjonariuszy prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

Z wyrazami szacunku
nadkom. Tomasz Gogolin
Zespół Prasowy KWP w Katowicach

Tak się zastanawiam czy przykład nie idzie z samej góry, bo gdy przebywał w Polsce Prezydent USA Barak Obama, to w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie wykryto, że dwóch naczelników wydziałów i jeden zastępca naczelnika pili alkohol w czasie służby, co zostało opisane w artykule na portalu www.pomniksmolensk.pl w 2014 roku. Zatem Pan Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej został odwołany już 27 lutego 2015 roku, ale ta informacja najwyraźniej nie dotarła jeszcze o poranku 2 marca do administratora strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Ogłaszam niniejszym nową akcję: ZERO TOLERANCJI DLA KOMENDANTÓW POLICJI PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ W STANIE PO SPOŻYCIU ALKOHOLU.

Rajmund Pollak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here