Co zwykli Rosjanie myślą o Polsce i Polakach?

2

Co zwykli Rosjanie myślą o Polakach? Czy ich obraz ukształtowany jest przez rosyjską propagandę? Jacy wreszcie ci Rosjanie są?

Stefan Tompson pojechał do Tyraspola w Naddniestrzu, by porozmawiać z mieszkańcami tego miasta o tym, co wiedzą o Polsce i o Polakach. Świetnie przygotowany materiał pokazuje nie tylko to, że Rosjanie to normalni ludzie, ale także posiadający sporą wiedzę o historii Polski. Z uwagą słucha się wypowiedzi członków sowieckiej grupy rekonstrukcyjnej, którzy nie ukrywają żalu do Polski za jej obecną niechęć do Rosji. Nie ma jednak lekko… Z ich słów wyłania się – w pewnym sensie – obraz „człowieka (post)sowieckiego”, poddawanego kremlowskiej propagandzie. Pojawiają się zarzuty, oczywiste kłamstwa, że Polacy tworzyli oddziały w Wehrmachcie, że wymordowali wszystkich żydów, gdy tylko Niemcy weszli do Polski… Generał Jaruzelski to dla nich bohater i … prawdziwy mężczyzna. Jak mówi jeden z rozmówców Tompsona – nawet na łożu śmierci … zdradził żonę z pielęgniarką.

Film, w końcowej części, opatrzony jest komentarzem autora, który tłumaczy, skąd takie opinie niektórych Rosjan z Tyraspola. Naprawdę polecamy – w telewizji Kurskiego, Solorza i Waltera takiego filmu nie zobaczycie.

2 KOMENTARZE

  1. Czy jest NARÓD ROSYJSKi? Moskale, Kacapy, Moskwa nie ISTNlEJĄ! To są ludzie albo, dokładniej obywatele RADZIEDZCY = sowieci!!! +/- około 80 lat bolszewizmu, stalinizmu, komuny zrobiły swoje. Przeorały mentalność i kulturę tego narodu i już ROSJAN jako narodu nie ma. Zwłaszcza, że pamiętajmy o tym w Rosji jest co najmniej 120 ludów, narodów i plemion, że swoimi wierzeniami, kulturą, tradycją, sztuką i mentalnością. i się mieszają, tworząc bardzo niebezpieczną mieszankę. Dodatkowo są zagrożeni przez wpływ potężniejących Chin.

  2. Do zimny realista, pytasz czy jest NARÓD ROSYJSKI, napewno jakaś mała cząstka tego NARODU jeszcze gdzieś pozostała, ale napewno ich dzieci już są zniszczeni z mętalności jaką to dażyli ich Ojcowie. . Moje pochodzenie jest Rosyjskie, mój dziadek był Rosjaninem, i wiem dużo prawdy na temat rewolucji, gdyż mój Ojciec miał dopiero 5 lat jak się rozpoczeła rewolucja bolszewicka , zaś jego starsi bracia zostali rozstrzelania za odmowę przynależności do bolszewickiej armii, jednemu się udało przeżyc, wieć trafił do ARCHIPELAGU NA 10 LAT. Rewolucja bolszewicka to zbrodnia ludzkości, głód zmuszał ludzi do drastycznych czynów, gdzie w rodzinie oby pozostali mogli przeżyć, słabszego wkładali do garnka. Twoja opinnia jest jak najbardzie racjonalna, jestem pewien że posiadasz dużą wiedzę na temat sovieckiego bandytyzmu. Obyśmy my Polacy żyli godnie i bezpiecznie we własnej Ojczyznie, nie możemy sobie pozwolić na powtórkę jaką mieliśmy w II WŚ, Musimy oczyścić naszą Ojczyzne od własnych bolszewików, debiliz, niedorozwój komunisyczny, którym komunizm niczego mądrego nie zaszczepił, wówczas zbudujemy ARMIĘ Zawodową co najmiej 1 mil Zolnierzy, własną zbrojeniówkę we wspólpracy z firmamy o wysokiej technologii, i przede wszystkim KONSTYTUCJA musi powrócić z czasów II R.P z drastycznym ulepszeniem wobec zdrajców i kolaborantów no i reżym musi nastąpić, oby naszych Obywateli w liczbie co najmiej 45 % zdyscyplinować i nauczyć mówienia PRAWDY w tym postępowania zgodnie z PRAWEM, gdyż to co dzieje się przy rządach POPiS-e znaczy pis of shit , należy nażucić reżym dyscypliny jaką mieli zdrajcy w Berezie Kartuskiej, w innym przypadku niczego dobrego nie uzyskami, żyjąc w śród zdrajców, kolaborantów i debili komunistycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here