Sześć lat ukazywała się na Podbeskidziu gazeta pt.:”Kurier radia Bielsko”. Była dostępna za darmo między innymi w Urzędach Skarbowych, Książnicy Beskidzkiej, w Urzędzie Miasta Bielsko-Biała i niektórych hipermarketach. Więcej tam było reklamy niż merytorycznych treści, a najbardziej poczytną pozycją był program telewizyjny.

Gazeta reklamowała przede wszystkim Radio Bielsko, a w okresach kampanii wyborczej do Sejmu, Senatu, albo kampaniach samorządowych każdy komitet wyborczy, który było stać na opłatę reklam wyborczych.

Z uwagi na fakt, że w lutym 2017roku zaprzestano jej wydawania, wśród niektórych dystrybutorów pojawiło się pytanie: Czy gazeta „Kurier radia Bielsko” zbankrutowała? W styczniowym wydaniu „Kurier radia Bielsko” reklamowano m.in. fraszki Prezesa pt.: „  pt.: „Płatki i kolce Jerzego Handzlika”, które ukazały się nakładem wydawnictwa KLEKS. Dlatego zwróciłem się do aktualnego Prezesa Radia Bielsko z następującymi pytaniami:

„Szanowny Pan Prezes Jerzy Handzlik.

Z uwagi na fakt, że krąży po mieście taka nieoficjalna informacja wśród kolporterów w/w gazety, że doszło do jej bankructwa, zwracam się o oficjalne Pana stanowisko w tej sprawie.

Interesuje mnie również ta okoliczność, czy zaprzestanie wydawania gazetowego „Kuriera radia Bielsko” ma związek z ukazaniem się w księgarni „Klimczok” Pana pracy pt.: „Płatki i kolce Jerzego Handzlika”?

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, gdyż przygotowuję artykuł w tym temacie.

Z poważaniem
Rajmund Pollak z redakcji portalu: www.prokapitalizm.pl”

*  *  *

Niemal natychmiast otrzymałem następującą odpowiedź od Prezesa Radia Bielsko:

„Dziękuję za zainteresowanie.

Odpowiedź na oba pytania jest jasna i jednoznaczna. Nie i nie.

1. Firma wydająca KRB nadal istnieje i nie ma wobec nikogo żadnych długów. Nie będzie zamykana. Nie przewidujemy bankructwa. Przy okazji decyzji o zaprzestaniu wydawania gazety nikt nie stracił pracy.

2. Ja nie potrafię sobie wyobrazić związku między wydaniem książki i zaprzestaniem rozdawania gazety. Więc chyba go nie ma.

Przez sześć lat rozdaliśmy prawie dziewięć milionów gazet. Otrzymaliśmy wiele podziękowań za sześć lat prowadzenia gazety.  Obecnie większość treści z KRB prezentujemy na www.radiobielsko.pl.

Moje fraszki można przeczytać na mojej stronie Facebooka.

Więc główna przyczyną zmian jest rozwój technologii internetowych.

Pozdrawiam
Jurek Handzlik”

Jest to doprawdy godny odnotowania przypadek, że gazety już nie będzie, ale nikt z tego powodu nie utracił pracy! Wynika z tego, że po rozdaniu dziewięciu milionów gazet można nieźle nadal prosperować. Mamy kolejny przypadek na rynku, że internet wypiera papier, bo Prezes zadeklarował, że treści KRB będą się ukazywać w internecie.

Pozostaję pytanie na co został zużyty zbędny już teraz papier?

Odpowiedź na moje drugie pytanie, dotyczące fraszek Prezesa nie jest już taka jednoznaczna, bo po pierwsze, to okazuje się, że Jerzy Handzlik  stwierdził, że :…nie potrafię sobie wyobrazić związku między wydaniem książki i zaprzestaniem rozdawania gazety. Więc chyba go nie ma… Słowo „chyba”    pozostawia tutaj duże pole do interpretacji, a poza tym pan Prezes poinformował, że jego fraszki można również znaleźć w internecie. Czyli gazeta  nie zbankrutowała choć już jej nie będzie w papierowym wydaniu lecz tylko w internecie, natomiast fraszki pana Prezesa będą zarówno na papierze jak i  w internecie.

Wniosek z powyższych rozważań Prezesa jest taki, że zamówiony papier wcale się nie zmarnuje, a internet jest dobry na wszystko.

Rajmund Pollak

2 KOMENTARZE

  1. Moje fraszki można przeczytać na mojej stronie Facebooka.
    Więc główna przyczyną zmian jest rozwój technologii internetowych.
    Pozdrawiam
    Jurek Handzlik”
    Wiele osób nie korzysta z różnorakich portali szpiegujących, podobnie jak wiele nie korzysta z komputera więc według mnie ubyło Panu troszkę czytelników, lecz pewnie jest to Panu obojętne, pozdrowienia, Władysław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here