W związku z informacją podaną przez niektóre media, identyfikującą trzecią osobę, która 10 kwietnia 2010r. znajdowała się w wieży kontroli lotów lotniska Smoleńsk-Siewiernyj, cała sprawa Katynia 2010 r. staje się jeszcze bardziej bulwersująca. Okazuje się, że chodzi o rosyjskiego pułkownika K. , zastępcę dowódcy Jednostki Wojskowej w Twerze. Niestety nie wiadomo, co K. robił w wieży kontroli lotów w czasie katastrofy 10.04.2010r. Moim zdaniem jeśli doniesienia medialne są prawdziwe, to stanowią podstawy ku temu, aby zastępcę dowódcy jednostki wojskowej w Twerze potraktować jako podejrzanego o współudział w spowodowaniu katastrofy samolotu Rzeczypospolitej Polski w dniu 10.04.2010 r., w wyniku której zginął Prezydent R.P. oraz 95 pozostałych uczestników tragicznego lotu. Dlatego Prokuratura Wojskowa R.P. ma podstawy, aby wydać międzynarodowy list gończy i żądać przekazania do dyspozycji organów ścigania R.P. pułkownika K.


Uzasadnienie
1. Obecność wysokiej rangi oficera jednostki bojowej Rosji w wieży kontroli lotów na smoleńskim lotnisku w czasie podejścia do lądowania polskiego samolotu z Prezydentem RP na pokładzie stanowi wystarczającą poszlakę do wysnucia podejrzeń, że pułkownik K. mógł kierować operacją służb specjalnych Rosji celowego doprowadzenia do katastrofy lotniczej w dniu 10.04.2010r .
2. Ucieczka z wieży kontroli lotów pułkownika K. natychmiast po rozbiciu się polskiego samolotu stanowi już nie poszlakę, lecz dowód , że ma on coś na sumieniu, bo gdyby przebywał tam legalnie i niczego złego nie zrobił, to nie miałby powodów do ucieczki.
3. Ważna jest konfrontacja twarzy tego pułkownika ze świadkiem, który (jak doniosły niektóre media) stwierdził, że… „tajemniczy jegomość, który w pośpiechu opuścił wieżę kontroli lotów twierdził ponoć, że samolot szczęśliwie wylądował”.
4. Z uwagi na fakt, że władze rosyjskie w dniu 10.04.2010 roku podały sfałszowany o kilkanaście minut czas katastrofy, zachodzi poważne podejrzenie, że to opóźnienie podania do publicznej wiadomości momentu zaistnienia tragedii było potrzebne Rosji aby wycofać z okolic tragedii wojskowych, wyszkolonych w zakresie dywersji w czasie pokoju.
5. Odmowa wydania Polsce czarnych skrzynek, a następnie przekazanie Prokuraturze pierwszej wersji nagrań, skróconych o kilkanaście sekund, stanowi następną poszlakę do podejrzeń, że to nie był nieszczęśliwy wypadek, lecz misternie wykonana operacja dywersyjna wojskowych z Federacji Rosyjskiej.
6. Początkowa odmowa Rosji wpuszczenia na teren katastrofy polskich archeologów, przy równoczesnej penetracji ciał ofiar, laptopów, telefonów komórkowych i szczątków samolotu przez rosyjskie służby specjalne, oraz prymitywne kradzieże dokonane przez żołnierzy rosyjskich stanowią dowody, do czego są zdolni dowódcy jednostek bojowych i specjalnych Federacji Rosyjskiej oraz ich podwładni.
7. Zwlekanie z wydaniem Polsce szczątków samolotu i świadome wystawienie tych szczątków na skutki działań atmosferycznych stanowi dowód złej woli strony rosyjskiej w sprawie doprowadzenia do wykrycia prawdziwych przyczyn katastrofy.
8. Najprawdopodobniej radar w Smoleńsku był niedokładny, za co odpowiada M.A.K.
9. Czas działa na korzyść Rosji, która tak jak przez wiele lat nie chciała się przyznać do zbrodni w Katyniu, tak teraz robi wszystko, aby zatrzeć ślady nowej zbrodni pod Smoleńskiem, która już ZYSKAŁA MIANO KATYNIA 2010 ROKU.
Generał de Gaulle powiedział do narodu francuskiego znamienne słowa: „KTO NIE CHCE WYCIĄGAĆ WNIOSKÓW Z HISTORII, CZĘSTOKROĆ PEŁNEJ ŁEZ I KRWI, TEN JEST PRZEZ NIĄ SAMĄ ZMUSZANY DO PRZEŻYWANIA JEJ POWTÓRKI”. Warto przypomnieć z naszej historii, że Rosjanie przez wiele lat nie przyznawali się do zbrodni w Katyniu sprzed 70 lat i to powinno być dla nas wystarczającą lekcją ograniczonego zaufania do Rosji.
Przesłuchiwanie pułkownika K. w Rosji będzie miało podobną wartość jak „historyczne ekspertyzy” radzieckich naukowców, którzy dowodzili, że…” zbrodni ludobójstwa polskich oficerów w Katyniu dokonali Niemcy .”…
Pułkownika K. należy przesłuchać w Polsce, a nie w Rosji.
Rajmund Pollak

12 KOMENTARZE

 1. Tylko należy go zidenfikować, złapać i dostarczyć do Polski przed oblicze….no właśnie kogo, jak „polscy” śledczy nic nie robią w tej sprawie? Panie Rajmnundzie, jest Pan naiwny. Zamach w Gibraltarze do dziś nie został wyjaśniony, to i ten również nie będzie przez najbliższe 80 lat wyjaśniony. Jest Pan, Panie Rajmundzie szczery i bardzo dobroduszny, aż do naiwności.

 2. W Piotrkowie Tryb. dziś, 27.VIII.2010, w Muzeum w Zamku, o 18.oo jest spotkanie z p.Szaniawskim na temat wojny 1920 roku. Czy ktoś z UPR będzie na tym spotkaniu?

 3. @ masd
  Czasy się zmieniły za sprawą internetu i dlatego nie da się dzisiaj ukryć i przemilczeć tego, co można było kiedyś ukrywać w sprawie Katynia i Gibraltaru.
  A gdy jakaś poszlaka ukazuje się w mediach, to już winni zaczynają się bać i…. w końcu pęka powoli zmowa milczenia .

 4. ZWRACAMY SIE DO POLONII AMERYKANSKIEJ O POMOC.A NA SKWERZE HOOVERA KNAJPA I MPREZKI,NAMIOTY,E,T.C.PRRZYWROCENIA POMNIKA WDZIECZNOSCI AMERYCE DLUTA X.DUNIKOWSKIEMU JAK NIE BYLO TAK NIE MA .MIASTO I STOLECZNA KONSERWATOR ODKILKU LAT SKUTECZNIE BLOKUJA TEN POMNIK.ROWNIEZ INNE ;NORWIDA,KL WARSCHALWDZIECZNOSCI ZYDOW ZA URATOWANIE IM ZYCIA PRZEZ POLAKOW…APAGE SATANAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Od samego początku wiedziałam na 100% ,że to był zamach,a teraz na 200% że się nie myliłam.Ale dlaczego my nie możemy dojść prawdy i prosić nawet USA o pomoc,to jest chory kraj,można ludzi sobie o TAK unicestwić? Chciałabym dożyć prawdy.

 6. @ myszka
  Odkrywanie prawdy o Katyniu 2010 mogą nieco opóźnić Służby Specjalne Federacji Rosyjskiej, ale gdy Putin straci władzę, to cała prawda wyjdzie na jaw .
  Putinizm skończy się tak jak stalinizm, tylko trzeba na to trochę poczekać i demaskować to wszystko, co jest ukrywane przez aktualne władze Rosji .

 7. Owszem to był zamach lecz nie ruscy i nie szkopy go zrobili lecz nasze S.S. Za naszego życia nie dojdziemy do prawdy tak jak w wileu innych podobnych sprawach.

 8. SF-B52
  Prawda jest jak oliwa i czasem sama wychodzi na powierzchnię . Wszystkie hipotezy można rozpatrywać, jednak najważniejsze jest zabezpiecznie dowodów, a szczątki samolotu, czarne skrzynki, książka serwisowa itd. itp. nadal są w posiadaniu Rosjan mimo, że to jest własność Polski.

 9. POMNIK WDZIECZNOSCI AMERYCE,NOW!!KOMU,JAK NIE AMERYCE DZIEKUJMY.TO ONA ,AMERYKA,NASZA ALMA MATER DEI RATOWALA TYSIACE ZAGLODZONYCH POLAKOW,ZYDOW,BIALORUSINOW ,UKRAINCOW..E T.CJEST KILKA POMNIKOW KU CZCI ARMI CZERWONEJ.!!RODACY,PATRIOCI LACZMY SIE,POLONIA UKOCHANA POMOZE./MABI

 10. @Hanna
  Prawdziwa przyjaźń polega na czynach, zatem kiedy Amerykanie z USA zniosą wizy dla Polaków?
  Polacy są przyjaźnie nastawieni do Stanów Zjednoczonów i nie zadają na naszych lotniskach obywatelom USA pytań : w jakim celu Pani( Pan) do nas przyjechała ?
  Chciałbym zwiedzić USA, ale dopiero wtedy tam polecę, gdy nie będę musiał prosić biurokratów z ambasady amerykańskiej o zgodę na przekroczenie granicy USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here