Istota socjalizmu i komunizmu sprowadza się do mordowania, wywłaszczania i zawłaszczania. Wzory te, czerwoni bandyci, czerpali od swoich poprzedników. Protestancka rewolta ogołociła z majątków Kościół Rzymsko-katolicki, rewolucja francuska uczyniła to samo. Bolszewicy w Rosji mieli więc się do czego odwoływać.

W Polsce, po wojnie, znacjonalizowano przemysł i skasowano kastę „burżuazyjnych świń”. Na wsiach usiłowano rozprawić się z „kułakami”, ale do końca nie wyszło to tak, jak pierwotnie zamierzano – przynajmniej w Polsce. Nasze PGR-y to był jedynie margines radzieckich, NRD-owskich czy Czechosłowackich kołchozów. O ile jednak w Czechach czy pozostałych demo-ludach,wszędzie tam, gdzie miał miejsce totalny rabunek własności, dokonano zadośćuczynienia dawnym właścicielom i ich spadkobiercom, o tyle u nas, gdzie aż takiej skali grabieży nie było, do dziś nie zrobiono niczego, co choć po części przywracałoby sprawiedliwość.

Ale to tylko tak gwoli wstępu… Teraz, na naszych oczach, dokonuje się kolejna rewolucja. Tym razem dramat rozgrywa się, a właściwie lada moment się zacznie, w Republice Południowej Afryki. Kilka dni temu, demokratycznie wybrany parlament tego kraju, przyjął ustawę zezwalającą na wywłaszczenia bez odszkodowań. Zanim doszło do tego głosowania, prezydent RPA, Cyril Ramaphosa oświadczył, że przekazanie ziemi czarnym farmerom to jeden z jego priorytetów. Inicjatorem przyjęcia ustawy o wywłaszczeniu było lewicowe ugrupowanie o nazwie – UWAGA! – Bojownicy o Wolność Gospodarczą. Czarni politycy uważają, że najwyższa pora rozprawić się z „kryminalistami”, którzy „ograbili” ich z ziemi. Ponieważ wprowadzenie przepisów w życie wymagać ma zmian w konstytucji, już uruchomiono stosowne procedury.

Choć prezydent Ramaphosa zapowiada pokojowe przejmowanie ziemi, biali farmerzy powinni liczyć się z tym, że spotkają się z falą przemocy. Na razie rewolucja dokonuje się – jakże by inaczej – demokratycznie i w białych rękawiczkach. Ale już wkrótce, w licznych winiarniach prowadzonych przez białych producentów, zamiast czerwonego wina może polać się krew, a RPA, jeden z najbogatszych krajów Afryki, stanie się areną eksplozji rasizmu wymierzonego w białych.

Cynik9 stawia na swoim blogu pytanie: „Ciekawe co na to zachodni weterani walk z rasizmem?”. I odpowiada: „Chowają się gdzieś  po krzakach i nie ma komu nazwać po imieniu tego aktu państwowo sankcjonowanego rasizmu. Nie ujada EU, śpi w budzie jej pies łańcuchowy Timmermans. ONZ nabrało wody w usta. Hegemon który swoją krucjatą anty apartheidową pomógł rozbić  prosperujący kraj też milczy. A tu, pod nosem tzw. międzynarodowej opinii publicznej, po latach mniej lub bardziej zakamuflowanego faworyzowania czarnych w ramach >>Black Empowerment<< czas nastał w końcu na zastąpienie rękawiczek kastetem. Bo demokracja demokracją ale rządzimy tu my, i nie będziemy tolerowali aby jakiś biały miał a my nie. Musi być sprawiedliwie czyli na odwrót”.

Czy wkrótce Europę zaleje nowa fala uchodźców? Tym razem białych, ratujących się przed „czarnymi czerwonymi”? A może nie ma w ogóle żadnego problemu… Może to czarni mieszkańcy RPA przeprowadzają właśnie reprywatyzację?

S

Foto.: pixabay.com

15 KOMENTARZE

 1. Mała poprawka PGR-y to sowchozy, a kołchozy to SKR. Czyli kołchoz = SKR, to inaczej spółdzielnia rolnicza, a sowchoz = PGR, to inaczej państwowe firma rolnicza. Co do reszty, to pełna zgoda. W RPA będzie jak w Rodezji obecnie zwanej Zimbabe, czy jakoś tak. KOMUNIZM W CZYSTEJ POSTACI. Najbogatsze kraje Afryki stoczą się w biedę i chaos.
  PGR – Państwowe Gospodarstwo Rolne;
  SKR – Spółdzielcze Kółko Rolnicze.

 2. potomkowie kolonizatorów dostają łagodne cięgi w porównaniu do tego co robili ich przodkowie. Ale co oni są temu winni?

 3. Jaki jest JEDYNY sukces polskiej gospodarki?
  Wyżebrane Niemieckie pieniądze z EU..
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o polsce i Śląsku: „Dać polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła.”
  poloki to ta sama rasa co ruskie! to slurzonce, białe murzyni, śmieci Europy, polak to makumba dla pana Niemca! Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner – menele i racjo mo! najwienksze szczenscie dla poloka to zbierac smieci u Niemieckiego Bauera potem kupic stary Niemiecki Volkswagen od Pana Niemca przyjechać nim Niemieckom Autobahnom i sie chwalic nim u innych poloczkow! Polaki to się ina nadajom na mienso armatnie na wojna z arabami albo ruskimi co by robili miejsce dla cywilizowanych krajów!
  polskie mohery raus ze Śląska!

 4. Bardzo ciekawy artykuł, zmusza do refleksji. Ze swojej strony chciałbym się podzielić też bardzo dobrym artykułem mobilegate.blox.pl/2018/01/Ranking-abonamentow-ponizej-30-zlotych-Novum-Tele.html

 5. Comrade Lachmaier, Niemcu (ze Śląska? A skąd na Śląsku germańskie nazwisko?), wbij sobie w pusty germański łeb, że to wy jesteście odpowiedzialni za dziesiątki milionów zamordowanych i zabitych ludzi. To wy paliliście ludzi żywcem.
  To wy jesteście odpowiedzialni za ekspansję bolszewizmu od chwili wyhodowania Marksa i Engelsa, od momentu wysłania Lenina jako niemieckiego agenta do Rosji, poprzez czas zaganiania was przez masonów do idiotycznego wywołania niepotrzebnej wam i od początku przegranej II wojny światowej. To właśnie wasza II wojna światowa rozpleniła na Europę bolszewizm zatrzymany tymczasowo w 1921 roku. Zatrzymany jedynie przez Polaków! Gdyby nie Polacy to bolszewizm zalałby Niemcy w 1919 roku i połączyłby się z waszymi Niemieckimi Republikami Rad (były takie, były!).
  Do dziś wy Niemcy jesteście zaganiani jako niewolnicy bolszewiccy do dalszego rozpleniania się bolszewizmu po Europie. Ściąganie nachodźców i rozmieszczanie ich po krajach Europy, to wasza idiotyczna, niemiecka robota!
  Tylko narody takie jak Polacy, Węgrzy, są w stanie przeciwstawić się skutkom zaganiania was – nordyckich niewolników w masoński plan ściągania islamskich bojowników do Europy. Wy Niemcy jesteście od ponad stu lat ciągle odpowiedzialni za rozplenianie się marksizmu. Historia pokazała, że jako posłuszni niewolnicy zrobicie wszystko co wam nakażą jakieś durne władze przejmujące co rusz rządy nad nordyckimi narodami. Wykonacie posłusznie każde kur..stwo, każdą zbrodnię, każdą głupotę. Choćby idiotyzm waszych działań był widoczny dla każdego normalnego człowieka, to wy to wykonacie, bo niewolniczo słuchacie się każdej władzy.

 6. @DarrDarek
  Lachmaier to typowy troll. Jego komentarz, zawsze tej samej treści, pojawia się na Prokapie co jakiś czas, i zawsze z odsyłaczem do FAZ. I zawsze bez żadnego związku z tematem artykułu. Dotąd był on usuwany, ale tym razem został, chyba dlatego żeby pokazać jak pięknie reklamuje się czołowy niemiecki dziennik i jakich kolesi do tego wykorzystuje

 7. W jednym zdaniu autor ubolewa nad tym że w Polsce nie cofnięto przymusowych zmian własnosciowych sprzed pokoleń a w następnym zdaniu martwi sie że w Afryce taki proces ma nastąpic. Wypadało by to jakos uargumentowac, bo ogólny argument ze tak było by sprawiedliwie to za mało. Dlaczego tak było by sprawiedliwie? Dlatego ze tam upłyneło wiecej pokoleń od grabierzy? A może dlatego że tamtejsi ograbieni byli jacys „inni” – np może nie mieli szamanów wydających dokumenty potwierdzające włąsnosc terenów na ktorych mieszkali? Może teraz też są jacys „inni” i nie zaopiekuja sie dobrze majątkiem ktory odzyskają od obecnych, przybyłych z Europy włąscicieli? Dobrze by było wyjasnic takie szczegóły.

 8. A może przymusowe cofanie przymusowych zmian włąsnosciowych sprzed pokolen niewiele sie rózni od przymusowych zmian włąsnosciowych? Ostatecznie w obu wypadkach zmienia sie włąsciciel, w obu wypadkach aktualny własciciel nie zagrabił swej włąsnosci siłą/bezprawnie, w obu wypadkach nowy własciciel musi byc po prostu silniejszy (lub musi miec wsparcie jakichs mocarzy) aby zdobyc własnosc. Tak czy inaczej dobrze by było rozjasnić róznice w tej kwestii miedzy Polską a RPA.

 9. Nawet przeciwnie- to nowi własciciele odzyskujący własnosc często dopuszczają sie bezprawia a nawet zbrodni, co pokazuje obecnie komisja Jakiego

 10. Dobra, z kontekstu wynika co jest sprawiedliwe a co nie. Jesli ludzie bogaci, przedsiebiorczy zdobywają/odzyskują włąsnosc to jest sprawiedliwe, prokapitalistyczne. Jesli biedota chce zdobyc/odzyskac własnosc to jest zabarwione komunistyczniei i pewnie bedzie prowadzić do biedy. Nie pisze czy to dobrze czy zle, ale dobrze miec jasnosc o co chodzi a nie bajdurzyc cos o sprawiedliwosci.

 11. Konstytucja RPA daje prawo „naprawienia szkód”, jakie powstały po wprowadzonej w czerwcu 1913 roku ustawy, która ograniczała prawo do posiadania ziemi przez czarną ludność. Artykuł ten stanowi, że „Osoba lub społeczność, które zostały pozbawione własności po 19 czerwca 1913 roku w wyniku obowiązywania w przeszłości prawa lub praktyk dyskryminujących ze względu na rasę, mają prawo, w granicach określonych w ustawie Parlamentu, do zwrotu tej własności lub do sprawiedliwego naprawienia szkody”.
  Teraz już ten artykuł najprawdopodobniej nie będzie obowiązywał, tylko nastąpi akt wywłaszczenia. Pewnie nawet Mandela by się na to nie zgodził. To, co zrobił obecny parlament RPA to legalizacja rabunku. A to ze sprawiedliwością nie ma zbyt wiele wspólnego. W III RP natomiast, zwolennicy reprywatyzacji walczyli o naprawienie krzywd wyrządzonych przez komunistycznych grabieżców.
  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/303189944-Polscy-emigranci-traca-dzieci-z-powodu-biedy-i-przemocy.html
  http://www.rp.pl/Blogi/303199896-Wesole-miasteczko-Skarbu-Panstwa.html
  http://www.strefabiznesu.pl/wiadomosci/a/koniec-z-urlopem-na-zadanie-kazda-zarobiona-zlotowka-bedziesz-musial-podzielic-sie-z-zus-rzad-pis-planuje-rewolucje-w-kodeksie,13017982/?utm_source=sr&utm_medium=banerek&utm_campaign=kodeks

 12. Ok, ale w Polsce ostatnio głośno jest o odzyskiwanych kamienicach wiec chyba jakies prawo naprawiające krzywdy mamy? Chodzi o zbyt mały zakres tego prawa czy o utrudnienia administracyjne/prawne sprawiające ze odzyskują własnosc nie ci ktorym sie to nalezy ale ci co mają odpowiednie koneksje? Może w RPA tez były podobne problemy?
  Druga sprawa, że niesprawiedliwe jest jesli w konsekwencji „naprawy krzywd” wywłaszczymy obecnych włascicieli. Niestety odszkodowania, czyli rozłozenie konsekwencji na wszystkich podatników nie wygląda na dużo bardziej sprawiedliwe. Ta naprawa krzywd dotyczy prawie wyłącznie spadkobierców. Np przodek jednego pokrzywdzonego stracił majątek, przodek drugiego pokrzywdzonego został zabity. Majątek najprawdopodobniej nalezy do potomka krzywdziciela, ale ok, nie on krzywdził, nie wypada pozbawiac go majątku. Ale czy lepiej bedzie kiedy ten drugi pokrzywdzony, ktory wychowywał sie jako sierota, bedzie teraz przez podatki spłacał pierwszego pokrzywdzonego? A po drodze jest jeszcze cała machina administracyjna ktora zagarnie dla siebie wiekszosc tej odzyskiwanej włąsnosci.
  Niestety ale wydaje sie ze naprawianie tak starych krzywd moze wiecej krzywd wyrzadzic niz naprawic.

 13. Może dobrym momentem na naprawe krzywd majątkowych były lata upadku PRL, ale zgodnie z zasadą ze trzeba byc silnym zeby zdobyc/odzyskac włąsnosc, uwłaszczyła sie wtedy nomenklatura komunistyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here