Czy program 500+ to wielka zdobycz, która wyciąga Polaków z biedy? A może są jakieś inne sposoby? Co z reparacjami Niemiec dla Polski? Dlaczego wypaliło się paliwo smoleńskie i dlaczego Jarosław Kaczyński jest niebezpieczny dla Polski?

Na te pytania stara się odpowiedzieć red. Stanisław Michalkiewicz w bezpośredniej dyskusji z uczestnikami spotkania. Dyskusja jest momentami naprawdę gorąca, a pan Stanisław stara się tłumaczyć pewne sprawy najprościej jak może. Niestety, natrafia na trudny mentalnie grunt. Poniższy materiał znaleźliśmy w sieci. Nawet nie wiemy, gdzie odbyło się to spotkanie, choć z dyskusji wynika, że miało ono miejsce kilka miesięcy temu. Ale nie to jest najważniejsze – chodzi głównie o pokazanie, jak trudno jest orać na ugorze. Mentalność komunistyczna jest tak głęboko zakorzeniona w wielu ludziach, że czasem traci się wiarę w sens tego co się od lat robi. Zachęcamy – obejrzyjcie poniższy film!

5 KOMENTARZE

  1. „Ale nie to jest najważniejsze – chodzi głównie o pokazanie, jak trudno jest orać na ugorze. Mentalność komunistyczna jest tak głęboko zakorzeniona w wielu ludziach, że czasem traci się wiarę w sens tego co się od lat robi.”
    Wybornie! Ta strona jest tego doskonalym przykladem. Ile razy byly tutaj komentarze logicznie pokazujace absurdy zlodziejskiego systemu o nazwie kapitalizm. I co? Nic..zero dyskusji, zero kontraargumentow, zero logicznego myslenia, zero zrozumienia, ze to jest droga do nikad… Czyli co? Przyganial smoluch brudasowi?

  2. @Logik:” Ile razy byly tutaj komentarze logicznie pokazujace absurdy zlodziejskiego systemu o nazwie kapitalizm. I co? Nic..zero dyskusji, …”
    Bo merytoryczna dyskusja, to też „orka na ugorze”. Czy znasz jakąś (działającą!) alternatywę do kapitalizmu? Owszem, może kapitalizm jest złodziejski, ale inne, konkurencyjne systemy (socjalizm, komunizm, monarchia), są jeszcze gorsze. Przykładów w świecie nie brakuje. Człowiek w życiu prawie zawsze wybiera mniejsze zło. „Dobrych” wyborów nie ma:)

  3. Kapitalizm nie jest złodziejski, bo nie oparty na przymusie jak reszta i nie walczy „bohatersko” z problemami nieznanymi w normalnym ustroju. Fakt, że nie było dyskusji pozwala stwierdzić, że socjalistyczna sierota nie rozumie czym jest kapitalizm w swej istocie, czyli orka na ugorze dla takich komentujących jak np. ja. Owszem, i w kapitaliźmie istnieją złodzieje i oszuści, ale weryfikować ma ich rynek i ewentualnie sądy. Sam jestem poszkodowanym w kilku sprawach i nie bredzę o tym czym de facto kapitalizm nie jest tylko winię faktyczne indywidua będące sprawcami. Nie ma szans, żeby prawdziwy kapitalizm wolnorynkowy wykształcił złodziei i oszustów. Nie należy też mylić z jakąś wydmuszką kiszczakowo-kompradorską, którą mamy w Polscy w symbiozie z ohydnymi moralnie i intelektualnie pseudoelitami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here