Dlaczego reprezentanci Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami?

Tęcza lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT) jest, bez wątpienia, symbolem politycznych postulatów tego środowiska. Wydaje się, że jednym z jego celów jest też, by towarzyszyła nam ona wszędzie

2
Foto. FC St. Pauli English/twitter

Czy homoseksualna tęcza ma nam towarzyszyć w szkołach, zakładach pracy, budynkach urzędowych i na stadionach sportowych? O co tak naprawdę chodzi lobby lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT)?

Czy wiedzą Państwo, że w międzynarodowych meczach piłki nożnej Stany Zjednoczone, Irlandia oraz niektóre kluby piłkarskie wymagają od zawodników, aby nosili symbol tęczy LGBT na swoich koszulkach?

Czy widzieli Państwo, że reprezentanci Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami?

Czy byli Państwo świadomi, że są kluby, które narzucają kapitanom noszenie tęczowych opasek kapitańskich, a na niektórych stadionach, w narożnikach boiska, umieszczono tęczowe flagi?

Tęcza lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT) jest, bez wątpienia, symbolem politycznych postulatów tego środowiska. Wydaje się, że jednym z jego celów jest też, by towarzyszyła nam ona wszędzie i by żadna sfera życia nie była wolna od ideologii, której stała się symbolem.

Przepisy Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB) stanowią jasno:
„Sprzęt nie może zawierać żadnych haseł politycznych, religijnych, ani osobistych oświadczeń lub obrazów” (ustawa 04.5).

Przepisy Międzynarodowej Federacja Piłki Nożnej (FIFA) dotyczące wyposażenia dodają, że obejmuje to zakaz jakiegokolwiek „symbolu politycznego lub mu porównywalnego” (art. 8.3).

Nie wszyscy muszą utożsamiać się, lub być entuzjastami postulatów, do których odnosi się tęcza LGBT.

Tymczasem zawodnicy, którzy odmówili noszenia tęczy w rozgrywkach międzynarodowych i ligowych, byli szykanowani ryzykując możliwość dalszego rozwoju kariery sportowej.

Wezwijmy FIFA by egzekwowała swoje własne zasady!

Zdarzało się wcześniej, że FIFA dyscyplinowała zespoły za używanie symboli politycznych.

•W 2016 roku ukarała Irlandzki Związek Piłki Nożnej za noszenie koszulki z tekstem upamiętniającym stulecie Powstania Wielkanocnego z 1916 roku.
•W 2017 roku wystosowała ostrzeżenie do Argentyny z powodu “noszenia opaski (kapitańskiej) z symbolem”.
•W 2018 roku Angielski Związek Piłki Nożnej ukarał trenera FC Manchester City, Pepa Guardiolę, za naruszenie zakazu używania symboli politycznych. Poszło o żółtą wstążkę, która jest symbolem używanym przez katalońskich separatystów i upamiętniającym więźniów politycznych.
Wśród zawodników, którzy dziś nie identyfikują się z postulatami symbolizowanymi przez tęczę LGBT, są nie tylko wyznawcy największych religii świata, ale także ci, którzy sprzeciwiają się np. zagrożeniu, jakie niesie ze sobą w sporcie transgenderyzm, szczególnie dla dziewcząt i kobiet, również na piłkarskich stadionach.

Nikt nie powinien być wykluczony ze świata piłki nożnej tylko dlatego, że ma odwagę sprzeciwić się poglądom zwolenników ideologii LGBT.

FIFA i IFAB muszą zadbać o to, by wszyscy czuli się w sporcie jednakowo traktowani.

Chcemy, aby FIFA:

1.Dyscyplinowała zespoły, które łamią prawo poprzez umieszczanie politycznych symboli, w tym tęczy LGBT, na jakiejkolwiek części strojów piłkarskich, sprzętu lub opasce kapitańskiej.
2.Dbała o sprawiedliwość i szanowała odmienność każdego człowieka oraz nie wykluczała nikogo z powodu poglądów politycznych lub religijnych.
3.Współpracowała z IFAB, aby znowelizować przepisy dotyczące piłki nożnej, rozszerzając zakaz stosowania „politycznych, religijnych lub osobistych haseł, wypowiedzi lub obrazów i symboli politycznych” na sprzęt zawodników oraz wszystkie inne obszary związane z rozgrywkami (np. flagi narożne, wyposażenie techniczne, najbliższe otoczenie).
Bardzo proszę o podpisanie petycji do prezesa FIFA i Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB) o zaprzestanie używania symboli politycznych na boiskach.

Paweł Woliński
CitizenGO

2 KOMENTARZE

  1. Chciałem właśnie zamówić serię artykułów w tym serwisie na tematy biznesowe ale po tym artykule chyba będę się trzymał z daleka. Nomenklatura „ideologia LGBT” przyjęta od środowisk skrajnie prawicowych. Żenujący brak wiedzy i rozumienia tematu o którym się pisze… To tak samo jakby w krajach arabskich kobiety walczące o swoje prawa zamknąć pod hasłem „ideologia”. Podziwiam tylko, że pod tą papką ktoś miał odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem. Polecam redaktorowi czasem poczytać… ale źródła inne niż skrajnie prawicowe.

    • odnies sie do sprawy merytorycznie a nie emocjonalnie. Widac, zes teczowy, czyli na pewno jestes „neutralny, tolerancyjny, lagodny, sprawiedliwy” i jestes jaroszem jak kazdy z was, bo jedzenie miesa jest niezdrowe i przede wszystkim produkuje gosci bez jaj, ktorzy jako zniewiesciale istoty zasila gromadnie wasz „ruch kolorowy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here