Rząd koalicji PO-PSL  skierował do Prezydenta RP  wniosek o użycie Polaków do misji wojskowej w Afryce, równocześnie informując, że planowane wydatki związane z udziałem polskiego kontyngentu w Mali wyniosą ok. 5,8 mln zł i zostaną sfinansowane z budżetu MON.Bezrobocie rośnie, bieda z nędzą zagląda do coraz większej ilości polskich rodzin, bezdomni umierają z zimna, natomiast Prezydent Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o udziale Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji szkoleniowej Unii Europejskiej w Mali! Premier Donald Tusk zadeklarował ponadto ewentualną pomoc w zakresie sprzętu wojskowego, gdyż tych 106 miliardów euro, które rzekomo załatwił w Brukseli nie można ponoć przeznaczyć tylko na polskie potrzeby.
Zatem żołnierze w Polsce będą używać starego, rozlatującego się już uzbrojenia, a wojska afrykańskie otrzymają od Donalda Pierwszego z Warszawy najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, bo premier ma taki gest! Stać rząd  było na wojnę w Iraku, stać koalicję PO-PSL na wojnę w Afganistanie, to przecież premier z prezydentem nie będą żałować następnych milionów euro dla Mali!
Zatem czeka Polskę nowa wojna, tym razem w Afryce! Kto za nią zapłaci? Wszyscy obywatele Rzeczypospolitej!
Pozostaje tylko pytanie co znowu u nas podrożeje i jakie nowe podatki wymyśli władza Republiki Okrągłego Stołu?
Współczesna Polska okazuje się być jednym z najbardziej rozrzutnych krajów naszego globu, natomiast rząd Donalda Tuska jest jedynym takim na całym świecie, który dba bardziej o obcokrajowców niż o obywateli własnego państwa!
Rajmund Pollak

2 KOMENTARZE

  1. No i oczywiście jedziemy do Mali walczyć po złej stronie… to niegodne honoru narodu polskiego by walczyć w imieniu neokolonializmu francuskiego przeciw prawu miejscowych to samorządzenia się nawet jeśli zdecydują się budować państwo islamskie.
    Dla Tuska bezpieczeństwo afrykańskiego złota dla Francuzów jest ważniejsze niż życie polskich żołnierzy i miliony złotych, które są własnością Polaków, a będą wydane na mordowanie Afrykańsczyków – Malijczyków, Tuaregów i innych!
    Ignoranci przy władzy lekko szafują cudzym życiem i decydują o czyimś życiu lub śmierci bez potrzeby.

  2. Najgorsze jest to, że ludzie odpowiedzialni za katastrofalną sytuację w kraju w ramach podziękowania za doprowadzenie własnych obywateli i państwa do skrajnego niemal ubóstwa pną się na europejskich salonach z prędkością światła. Możemy ich cmoknąć w pompkę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here