Doradztwo personalne dla firm – wszystko co warto wiedzieć

0

Doradztwo personalne staje się coraz popularniejsze. Wynika to z rosnącej świadomości pracowników i pracodawców. Ci pierwsi chcą znaleźć dobrą pracę i zdecydować się na nią świadomie. Ci drudzy zaś dążą do pozyskania najlepszych pracowników spełniających wymagania związane z danym stanowiskiem. Jak może w tym pomóc doradztwo personalne? Na czym ono polega i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym jest doradztwo personalne z perspektywy pracodawcy?

W odniesieniu do pracodawcy doradztwo personalne to wszelkie działania, które mają na celu pozyskanie pracownika o odpowiednich kwalifikacjach. Firma doradztwa personalnego doradza jak sformułować ogłoszenie o pracę, jakie zawrzeć w nim informacje, a nawet jak sprecyzować wymagania, aby znaleźć odpowiedniego pracownika. Kolejnym etapem jest prowadzenie rekrutacji lub udzielenie wsparcia podczas niej. Doradztwo HR może obejmować także tworzenie efektywnych zespołów, dobieranie pracowników tak, aby nawzajem uzupełniali oni swoje kompetencje i umiejętności. Doradztwo personalne dla pracodawcy pomaga mu:

  • określić, jakich pracowników potrzebuje,
  • pozyskać odpowiednich pracowników,
  • szkolić i doskonalić już zatrudnionych pracowników.

Czym jest doradztwo personalne z perspektywy pracownika?

Choć wszelkie firmy oferujące doradztwo personalne kojarzone są ze współpracy z pracodawcami, to nie można zapominać, że służą one także pracownikom. W odniesieniu do pracownika firma doradztwa personalnego może pomóc w:

  • znalezieniu pracy odpowiedniej do oczekiwań i kwalifikacji pracownika,
  • ustaleniu predyspozycji do przeszłej pracy,
  • wyborze kierunków rozwoju,
  • szkoleniu i podnoszeniu już posiadanych kwalifikacji,
  • wyborze kierunku studiów, kursu, przyszłego zawodu.

Jak widać, doradztwo HR ma szeroki zakres działalności. Mogą skorzystać z niego osoby, które mają jasną wytyczoną ścieżkę zawodową, jak i te, które dopiero na niej wkraczają. Agencja doradztwa może pomóc w przypadku chęci przebranżowienia.

Kiedy warto skorzystać z usług firmy doradztwa personalnego?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta. Z usług podobnej firmy można korzystać tak naprawę zawsze. Statystycznie najczęściej z takich usług korzystają firmy z największych miast. Doradztwo personalne warszawa to bardzo rozbudowany i konkurencyjny rynek.

Przedsiębiorcy mogą udać się po radę, gdy chcą stworzyć nowy zespół projektowy lub nowe stanowisko, ale także wtedy, kiedy chcą po prostu zatrudnić kolejnego pracownika. Ich wsparcie przyda się także, gdy chce się podnieść kwalifikacje i wiedzę swoich pracowników. Z kolei pracownik może skorzystać na współpracy z firmą doradztwa HR, gdy chce zmienić pracę, rozwijać się w obecnym zawodzie i pozyskać nowe umiejętności. Każdy szukający pracy także na pewno doceni rozwiązania oferowane przez firmę doradztwa personalnego. Powinni udać się do niej także młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację zawodową i przygodę na rynku pracy.

Podsumowując, firma doradztwa personalnego to organizacja pomagająca rozwiązywać problemy pracowników i pracodawców, a także pośrednicząca między nimi.

(materiał zewnętrzny)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here