Colin Williams i Rajmund Pollak (foto. UM Bielska-Białej)

20 kwietnia 2023r odbył się w BCK rewelacyjny koncert muzyki gospel. Gwiazdą wieczoru był Colin Williams z Wielkiej Brytanii – światowej klasy dyrygent, wokalista i propagator muzyki gospel.

Wraz ze swoim zespołem wokalnym The Gospel Celebrate   z towarzyszeniem znakomitych instrumentalistów pod kierownictwem Jacka Obstarczyka dosłownie rozbujali całą publiczność znajdującą się w BCK.

Śpiewał i tańczył nie tylko zespół, ale alleluja śpiewała i tańczyła cała widownia.

Słynny dyrygent podzielił parter na dwie części o dwóch różnych melodiach, a balkon śpiewał jeszcze inny głosem i o dziwo…to wszystko ułożyło się w całkiem miłą całość.

Śpiewały też inne gwiazdy muzyki gospel z Wielkiej Brytanii, których nazwisk nie pamiętam, ale zapamiętałem zapach ich znakomitych perfum.

Widziałem już wiele koncertów gospel w Bielsku-Białej, w Szczecinie, w Berlinie, we Wiedniu i w Paryżu, ale to co działo się w BCK w dniu 20m kwietnia nie można z niczym porównać, bo znani mi samorządowcy i politycy, którzy nieraz manifestują swoją niechęć do Kościoła i do wszelakich masowych manifestacji religijnych śpiewali razem z katolikami, protestantami, a także z lewicowcami: alleluja, alleluja, Jezus, Jezus, Jezus, Jezus.

To był prawdziwy ekumenizm jak wszyscy bez wyjątku intonowali alleluja i do przodu, alleluja Jezus nas kocha, alleluja Jezus naszym Przyjacielem jest.

I nawet jakoś nikt nie fałszował, bo dyrygent na to nie pozwalał!

Na koncercie był i go opisał

Rajmund Pollak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here