Dziambor: Wśród rządzących nie ma odważnych wizjonerów

0

Poseł Konfederacji Artur Dziambor udzielił niedawno wywiadu portalowi Fundacji PAFERE. Mówi w nim między innymi o tym, jak przebiega jego praca parlamentarzysty, jak wyglądają relacje z mediami, w których zaczął się pojawiać i jakie są realne szanse jego ugrupowania w obecnej kadencji. Czy PiS może dokonać jakiejkolwiek trwałej, systemowej zmiany, czy w tym układzie możliwa jest np. reforma systemu edukacji?

Brakuje u nas wizjonerów, takich polityków, którzy mieliby odwagę podejmować takie decyzje, które rzeczywiście zmieniałyby system, choćby w dziedzinie edukacji. “Czy likwidacja karty nauczyciela spowoduje, że kilkaset tysięcy ludzi pracujących w szkolnictwie odejdzie z pracy? Nie, oni w większości dopasują się do nowych realiów i z czasem zauważą, że to dla nich o wiele bardziej korzystne. Jednak PiS boi się ruszać takie kwestie” – mówi Dziambor.

Dziambor zapowiada, że w kolejnej kadencji politycy Konfederacji będą mieli znacznie więcej do powiedzenia. „My dopiero jesteśmy na początku, ale obiecuję, że gdy tylko będziemy mieli taką możliwość to na pewno zrobimy wszystko, by zmienić Polskę na lepsze” – deklaruje Dziambor.

Polecamy cały wywiad z Arturem Dziamborem …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here