12 maja przyjeżdża do Krakowa na konferencję poświęconą edukacji seksualnej niemiecka socjolog Gabriele Kuby. Swoje wystąpienie zatytułowała „Obowiązkowa edukacja seksualna w szkołach pewną droga do zniszczenia rodziny i chrześcijaństwa”. Z perspektywy kilkudziesięciu lat zmian, jakie zaszły w społeczeństwie niemieckim, analizuje krytycznie skutki rewolucji seksualnej i wprowadzenia seks-edukacji do szkół. W debacie publicznej otwarcie staje w obronie wartości chrześcijańskich, a jej jasno sprecyzowane argumenty pokrzyżowały już wiele razy plany środowisk postępowych.
Z głosem Gabriele Kuby liczyć się muszą już dzisiaj nie tylko niemieccy politycy; księżna Lichtensteinu prosiła ją o udział w obradach rządowych dotyczących ewentualnej legalizacji związków tej samej płci. Jej wykłady w Szwajcarii w ubiegłym roku rozbudziły medialną debatę na temat polityki genderowej. Zawiązały się tam inicjatywy rodziców występujące przeciwko wprowadzeniu seksualizacji do przedszkoli i zażądały uwzględniania decyzji rodziców odnośnie posyłania dzieci i młodzieży w szkołach na zajęcia edukacji seksualnej. Ewangelicka Agencja Informacyjna „Idea” ogłosiła ją Dziennikarką Roku 2008.
Po konferencji, około godziny 17, planowane jest spotkanie z Gabriele Kuby, na którym chętnie opowie o swojej nowej książce pt. „Zniszczenie wolności w imię wolności. Globalna rewolucja seksualna.”
Gabriele Kuby gości w Polsce po raz kolejny, na język polski przetłumaczone zostało kilka jej książek, m.in. „Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności”, Homo Dei, 2007.
Konferencja pt.: „Edukacja seksualna, ale jaka?”
12 maja 2012 Kraków, Coll. Medicum, ul. Św. Łazarza 16, aula C/D od. godz. 10- 15
Zainteresowani powinni się zgłaszać do:
Magdalena Czarnik
tel.514 604 141
mkiejnich@poczta.fm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here