Parafrazując wielkiego poetę Ignacego Krasickiego „W mieście, którego nazwiska nie powiem, Nic to albowiem do rzeczy nie przyda, W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy Wielebne PiS-owstwo od wieków lody kręciło…”

Jak ogólnie wiadomo Radom to oczko w głowie PiS, ich „stanica kresowa”, tam się stawia pomniki, tam się „kręci lody”. O tym, ze PiS preferuje Radom nikogo przekonywać chyba nie trzeba. Siedziba Stoczni Marynarki Wojennej w mieście oddalonym 500 km od najbliższego morza, lotnisko, porażka planowania i myślenia inwestycyjnego, z którego żaden przewoźnik nie chce latać, z przyczyn dość oczywistych, za daleko od Warszawy, Krakowa, a samo miasto potencjału pasażerów nie ma, PiS na siłę chce zrobić lotniskiem zapasowym dla lotniska Baranów. Tam właśnie prężnie działa poseł Suski, prezydent miasta Andrzej Kosztownik i układ rodzinny doradca prezydenta Krzysztof Sońta i jego rodzina Karol S., szwagier Karola Igor M. Już w 2013 roku CBA rozpoczęło badanie sprawy powiązania tego układu z radomskimi przedsiębiorcami, jak np. Romanem S, jednym z głównych wykonawców robot budowlanych prowadzonych przez „urząd miasta”. Rozbudowa fabryki Łucznik, przebudowa komendy Straży Pożarnej, przebudowa szkoły w Kłudnie…Ze zgromadzonych przez CBA materiałów wynikało iż cennik był prosty, ok. 10% wartości przetargu. Przed oblicze prezesa Marka Suskiego i Andrzeja Kosztownika „doprowadził” ułaskawiony przez Dudę Mariusz Kamiński, dziś szef CBA. Sprawie prezes „ukręcił łeb” odbierając od dwóch winowajców notarialne oświadczenie, iż oni o „niczym nie wiedzieli”. Odpowiedzialnością obciążono „kozła ofiarnego” i zamieciona pod dywan sprawa ucichła.[1]

Tu warto zatrzymać się na tym „notarialnym oświadczeniu”. w czasie gdy Kaczyński niespodziewanym rozwiązaniem swego rządu pozbawił partii Romana Giertycha, tenże poseł odkrył zasady rządzenia w PiS, w tym fakt, iż prezes swoje rządy i przywództwo opiera o haki zbierane na różnych ludzi, które czynią takiego „zhakowanego” wiernym wykonawcą woli prezesa.[2] Postawa Marka Suskiego, który zawsze pojawia się, gdy PiS ma problemy uwiarygodnia przypuszczenie iż to „notarialne oświadczenie” może pełnić taką rolę.

Sprawa wypłynęła dziś z kolejną aferą tym razem dotyczącą drogi ekspresowej S12.[3]

Otóż, przebieg drogi łączącej centralną Polskę z Lublinem i dalej Ukrainą planowany był po nieużytkach gminy Kowal Kolonia, z dala od zabudowań. Nagle, zupełnie przypadkowo mieszkańcy tej gminy dowiedzieli się, że droga nagle skręci i pójdzie po terenach zabudowanych dzieląc samą gminę na dwie części. Mieszkańcy są rozgoryczeni, bo nikogo nie interesuje, że stracą dorobek życia, że będą musieli gdzie indziej szukać swego miejsca. Jednak wskazują na przyczynę takiej zmiany. Tak się dziwnie składa, że droga ma przebiegać przez tereny znanej z wcześniejszych „interesów z gminą” firmy Romana S. który na tych terenach zrealizował chybioną inwestycję, osiedle na których stoją domy w których nikt nie chce mieszkać. Poprowadzenie drogi w tym wariancie zapewni Romanowi S. i jego firmie iż za chybioną inwestycję zapłaci polski podatnik, a on odbierze odszkodowanie będące wynagrodzeniem i rozwiązaniem problemu.

Na nowej trasie drogi swoje działki ma również Dariusz Wójcik, przewodniczący radu i wiceszef lokalnych struktur partii. Tak się jakoś dziwnie składa, że od syna Romana S. apartament zakupił Igor M. wiceprezydent Radomia, W zespole do spraw budowy S12 zasiadają politycy PiS. Mieszkańcy pokrzywdzeni taką decyzją protestują, politycy PiS jak i w przypadku referendum w Baranowie nic nie widzą, nic nie słyszą? Czy znów politycy PiS złożą kolejne „notarialne oświadczenie” a prezes i PiS za pomocą usłużnych służb sprawę zamiotą pod dywan? Zobaczymy, choć przecież „wola przywódcy partii wolą narodu”, a rządy PiS to „Pokora, praca, umiar roztropność i odpowiedzialność w działaniu”. Czyż nie tak to było?

Zawisza Niebieski

Źródło: WolneMedia.net

Przypisy:
[1] https://natemat.pl/247843,w-radomiu-cba-kryje-afere-korupcyjna-politykow-pis
[2] https://wiadomosci.wp.pl/giertych-pograza-kaczynskiego-6038711568917633g/6
[3] https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/uklad-pis-przy-budowie-s12-kowala-kolonia-moze-zostac-zniszczona/bwesge9

1 KOMENTARZ

  1. Zasady partiokracji i TKMu są dla PIS równie ważne co Wasze pieniądze, także system do wymiany, a nie tylko partia przy wyborach. PO już się pogrążyło samodzielnie, ciekawe czy PIS pójdzie tą drogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here