Coraz częściej w prasie pojawiają się artykuły dotyczące planowanej przez rząd reformy emerytalnej. Tusk osobiście, bądź poprzez całe rzesze swoich doradców przekonuje, że podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia jest niezbędne, mało tego twierdzi, że dzięki niej emerytury będą dużo wyższe niż obecnie. Skąd taki Tusk ma wiedzieć, że za 30-40 lat emerytury będą wyższe, skoro jeszcze kilka miesięcy temu, przed wyborami nie miał pojęcia o konieczności podniesienia wieku emerytalnego. Ale nie o tym ten tekst.  Tekst ten jest wyrzutem w stronę mediów. Jakim cudem setki reporterów, dziennikarzy i publicystów pracujących w polskich mediach nie potrafi sprawdzić i przypomnieć Polakom co Tusk wraz ze swoimi wesołymi pomagierami obiecywał przed rokiem?
Zasadzając się na część składki z OFE, która to zasadzka niestety się udała, przedstawił argumenty opierające się na strachu:  „uczciwość wymaga powiedzenia bardzo jasno – co jeszcze ludziom trzeba by było zabrać, żeby zrównoważyć propozycję, jaką my przedstawiamy. Chcę państwa poinformować, że byłaby to nie dwukrotność, nie trzykrotność, tylko wielokrotność tego, co uzyskaliśmy na przykład poprzez podwyżkę VAT. Trzeba to ludziom patrząc w twarz powiedzieć – co daje nasz projekt, a co dawałby projekt krytyków, którzy tak ostro dzisiaj protestują” .
Dalej w deklaracjach posunął się Michał Boni ówczesny szef zespołu doradców premiera, aby uspokoić obywateli i zyskać społeczne poparcie dla proponowanych zmian w OFE twierdził, że  dzięki przekazaniu części składki z OFE do ZUS takie działania jak wydłużenie czasu pracy kobiet i zrównanie wieku emerytalnego to tematy do dyskusji, są to reformy, które trzeba w Polsce przeprowadzić, ale dopiero w perspektywie 15-20 lat.
Mija rok od tamtych słów, w planach rządu już nie tylko zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, ale również podniesienie go do 67 roku życia. Nie opowiadam się tutaj za lub przeciw zmianą systemu emerytalnego. Celem jest krytyka mediów publicznych, ale też prywatnych, które mają czelność nazywania się niezależnymi. Wynika to pewnie z przyzwyczajeń jakie niektórzy publicyści mają jeszcze z PRL, gdzie zdobywali doświadczenie. Wtedy i dziś pokazywane są niewinne wpadki, a prawdziwe oszustwa i kłamstwa rządu zostają przemilczane.
Tomasz Reim

Foto.: MN/Prokapitalizm.pl
Źródło:
Gazeta Prawna 7 lutego
Gazeta Prawna 25 stycznia 2011
Gazeta Prawna 25 stycznia 2011

5 KOMENTARZE

  1. Szwedzka Liga Oszustow oglosila, ze emerytury od 75 roku zycia, wczesniej mowy nie ma…Niemiecki oddzial Ligi Oszustow ustami instytutu Plancka stwierdzial autorytatywnie, ze Niemcy moga o emeryturze marzyc dopiero od 72 roku…minie rok i polski oddzial Ligi Oszustow ustami Wielkiego Oszusta zapowie, ze PO-lacy musza zasuwac do 80-tki…O co wiec kruszyc kopie? Jak mawial pewien nie potrafiacy plywac filozof – Panta Rhei..

  2. Dlaczego po prostu nie powiecie, że rodzi się mało dzieci bo wyzyskiwani przez kapitalistów ludzie nie maja kasy na ich wychowywanie!!!

  3. No tak, oczywistością, której dotąd sobie nie uświadamialiśmy jest fakt, że to ci przebrzydli kapitaliści skubią ludzi z ponad połowy ich dochodów w formie podatków. To przecież przebrzydli kapitaliści tworzą urzędy, rozbudowują je i wypłacają sobie 13-tki. To przebrzydli kapitaliści siedzą w sejmie i uchwalają ustawy o podwyżce VAT np. na artykuły dziecięce itp… Panie „belzebub”, odkryłeś Pan Amerykę, dokonałeś Pan przewrotu kopernikańskiego w naszych umysłach. Właściwie dalsze prowadzenie tego portalu nie ma sensu. Gdyby to ode mnie zależało dałbym Panu nagrodę Nobla w dziedzinie największych odkryć XXI wieku i w ogóle – ludzkości!!!

  4. Belzebub ma w czesci racje. Kapitalisci nie tylko siedza w parlamentach ale tez prowadza firmy, czesto calkiem duze. Place w wielu z nich sa niestety bardzo kiepskie i czasami trudno to zrozumiec – bo oto firma ma 3 mln zysku netto, a wlasciciel – KAPITALISTA nie pdzieli sie nim w zadnej czesci bo musi kupic sobie piaty apartament w Bulgarii, zeby nie byc gorszym od sasiada, a zona powinna oprocz Porsche Cayenne miec jeszcze w stajni Mercedesa i Jaguara. Sytuacja nie jes wymyslona – jest faktem znanym z autopsji i nie jedynym.

  5. powiedzmy sobie szczerze, że nikt inni jak przebrzydli w większości posiadacze niby prywatnych interesów doprowadzają do tego, że Polska zajmuje 1 miejsce w przydzielaniu umów śmieciowych, umów na zlecenie, czy zwał jak zwał…sami siebie skubiemy i zrzucamy wine na innych. Kto się nie spotkał z jawnym je… pracowników i leceniem z nimi w ch.. ręka do góry? To nie są odosobnione przypadki! Można ich mnożyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here