Marek Migalski z PJN poparł kandydaturę Janusza Korwin-Mikke na senatora w wyborach uzupełniających w Rybniku. Zrobił to w swoim imieniu, a nie w imieniu regionalnej organizacji partyjnej PJN. Migalski poparł Korwina bo jest zwolennikiem rozbicia patologicznego partyjniactwa w III RP, systemu PO-PIS i zgadza się w części poglądów z Korwinem.Już 21 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające do senatu w Rybniku. Są one przeprowadzane w związku ze śmiercią zmarłego senatora Antoniego Motyczki z PO. O mandat powalczy ośmiu kandydatów – pięciu reprezentantów partii politycznych: Mirosław Duży z PO, Grażyna Kohut z PSL, Janusz Korwin-Mikke z KNP, Bolesław Piecha z PIS, Krzysztof Sajewicz z SLD i trzech bezpartyjnych: Józef Makosz, Piotr Masłowski, Paweł Polok zwolennik autonomii Śląska.
W internetowej sondzie największym poparciem cieszy się Korwin-Mikke zdobywając 29.5% głosów. Drugi jest Józef Makosz popierany przez Solidarność i Kukiza z poparciem 19%. Trzeci kandydat PO z poparciem 15.5%, czwarta kandydatka PSL 11.5%, piąty Piotr Masłowski 10%, szósty Bolesław Piecha z PiS z poparciem 6%, siódmy zwolennik autonomii Ślaska z poparciem 5%. Ostatni jest kandydat SLD z poparciem 3%. Jeżeli sonda będzie zbliżona do wyników wyborów zapowiada się kolejna katastrofa wizerunkowa PiS.
Innym kandydatem odwołującym się do elektoratu patriotycznego jest były prezydent Rybnika Józefa Makosza – działacz Solidarności w czasach PRL. Wbrew PiS poparł go szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz, oraz znany muzyk i działacz społeczny Paweł Kukiz. Działaczy śląsko-dąbrowskiej Solidarności oburzyło to, że jak w czasach PRL, PZPR narzucało władze nie związane z regionem, tak dziś to samo robi PiS.
Wybory uzupełniające w Rybniku stały się okazją do aktywizacji aktywistów partii i ruchów politycznych w całej Polsce. Kongres Nowej Prawicy organizuje zwolenników z całej Polski do rozdawania, agitowania i pełnienia funkcji mężów zaufania. Sam Janusz Korwin-Mikke zaapelował do kandydatów z mniejszym poparciem, by zrezygnowali z kandydowania i poparli jego kandydaturę. Według relacji portalu rybnik.naszemiasto.pl Korwin-Mikke porównał PiS do NSDAP mówiąc: „Chciałbym przypomnieć pewne wydarzenie z historii. Pod koniec lat 30, kiedy wyniki NSDAP szły w górę nastąpił etap stagnacji. I wówczas zaplanowano wybory w jednym z najmniejszych państewek niemieckich – w Lippe. Hitler rzucił cale NSDAP do walki o Lippe. I oni wygrali wysoko. Dokładnie to samo próbuje powtórzyć PiS. Oni chcą powtórzyć ten manewr, choć oczywiście nie ma w tym nic złego”.
Jan Bodakowski

4 KOMENTARZE

  1. Czyzby Kuriwnowi brakowalo juz kasy? Juz mu LO nie placi bo zrobil swoje? Swoja droga niech go wybiora. Niech w koncu ten dziwak z przekreconym nazwiskiem pokaze swoje reformy w prakytce i wprowadzi je do polskiego zycia. Nie wprowadzi oczywiscie. A dlczego nie? Bo szybko by sie okazalo jaki to kiepski i niedzialajcy system. I tym samym miliony naiwnych jego obywateli dostaloby zawalow serca oraz rozeterek zyciowych, a co grosza – poszloby w koncu po rozum do glowy. O nie, do tego nie mozna dopuscic! Kurwin ma byc the king. Najlepiej forever.

  2. Senat powinien zostać zlikwidowany, bo w odróżnieniu od Sejmu elita tam zasiadająca pełni funkcję wyłącznie reprezentacyjną dla własnych interesów. To co powie Sejm, Senat akceptuje bez wyjątku pobierając sporą kasę. Pan Janusz nawet jeśli zostanie wybrany, to cóż on tam biedaczysko zdziała? Nic! Zresztą jakoś nie wydaje mi się, że sondaż internetowy znajdzie odbicie w realnym świecie. Nikt nie lubi kandydatów przywiezionych w teczce i dlatego zwycięży ktoś lokalny.

  3. Osobiście nie mam przekonania do Migalskiego.
    Nie mam też przekonania do internetowych sondaży. Wystarczy, że fani jednej opcji politycznej dorwą się do takiego sondażu (dobrze go między sobą zareklamują) i już mamy dobre wyniki… Tylko później niestety życie to wszystko weryfikuje. Aczkolwiek życzę powodzenia, żeby liberałowie coraz częściej pojawiali się w Sejmie i Senacie!

  4. Tylko projekt Venus i kosmiczni komuniści mogą nas uratować. Kosmiczny komunizm zwany RBE bez pieniędzy bez rynku bez ludzi …. Same zasoby Kaczyński Gosiewski i inni umarli, którzy powstali z grobów, aby siedzieć po lewicy Marko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here