Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała  jednoosobowo nadał jednemu ze skwerów miejskich imię członka Biura Politycznego KC PZPR, Stanisława Opałki. Tarnowskie stowarzyszenie „Uczciwość” skierowało w związku z tym do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta.
Wczoraj, 13 lipca, Telewizja Kraków przedstawiła relację na temat tej sprawy. Jako zwolenniczka decyzji prezydenta Ścigały wystąpiła mieszkanka Tarnowa o nazwisku  Salomea Czerwień (nomen omen!), zapewniając, że się modli za Stanisława Opałkę.
Dotarły do nas informacje, że zachęceni postawą Ścigały oraz telewizyjną wypowiedzią Salomei Czerwień miejscowi komuniści przygotowują wniosek do Prezydenta Miasta o zmianę nazwy tarnowskiego ronda, które dotychczas nosiło imę Ronalda Reagana. Komuniści tarnowscy chcą, by rondo to nosiło w przyszłości imię Władysława Gomułki.
Tak jak Opałko miał się przyczynić do rozwoju Tarnowa, tak Gomułka miał duży wkład w rozwój Polski – uważają tarnowscy komuniści, licząc na przychylnośc prezydenta Ścigały. Za czasów Gomułki w Polsce pojawiły się pierwsze telewizory. Wielu Polaków mogło kupić lodówki, a niektórzy nawet pralki. Kraj rozwinął się także dzięki Gomułce, gdyż za jego rządów wielu Polaków miało w swych domach telefony. W PRL-u – w odróżnieniu od Związku Sowieckiego – nie było klinik psychiatrycznych dla dysydentów. Dzięki Gomułce mogła rozwijać się nie tylko Polska, ale także inne państwa, jak np. Izrael, do którego w 1968 roku wyemigrowało wielu wykształconych Polaków.
Za czasów Gomułki – w co wierzą tarnowscy komuniści – rozwijała się także w Polsce kultura. Dzięki decyzjom towarzysza Gomułki „Dziady” Mickiewicza zyskały światową sławę.
Komuniści liczą, iż prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała podzieli ich ocenę dokonań  1. sekretarza KC PZPR i dotychczasowe rondo reakcjonisty Reagana będzie nazywać się w przyszłości „Rondem Władysława Gomułki”, tym bardziej, iż jedno z największych osiedli w Tarnowie nosi do dnia dzisiejszego imię „25-lecia PRL”.  Przecież 25-lecie PRL obchodziliśmy w roku 1969, a więc jeszcze za panowania Władysława Gomułki – argumentują wnioskodawcy.
Nie można wykluczyć, iż w przyszłosci tarnowscy komuniści skierują do prezydenta Ścigały także wniosek o zmianę nazwy ulicy Krakowskiej na ulicę Bolesława Bieruta. Chcemy iść za ciosem – mówią wnioskodawcy.
Źródło: http://top.portal.salon24.pl

2 KOMENTARZE

  1. W Piotrkowie było swego czasu Rondo Gierka, a jacyś miejscowi idioci chcieli dodatkowo postawić I sekretarzowi pomnik. Na szczęście sprawa padła, choć idioci wciąż są wśród nas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here