W Bielsku-Białej gościł w dniu 14.kwietnia 2015r kandydat na Prezydenta RP reżyser Grzegorz Braun. Spotkanie rozpoczęto modlitwą, a potem kilka swoich wierszy wygłosił poeta Kazimierz Węgrzyn. Za jego zgodą zacytuję jeden z nich pt.: „Myśleliście pewnie głupcy…” 

Myśleliście pewnie głupcy że Polska to biznes i że można sprzedać Boga, Ojczyznę i Wiarę że wymienić można honor na willę z basenem że będziecie się zabawiać historii zegarem

że Żyda oszukacie w lichwiarskim zapale złote gwiazdki będą spadać z niebieskiego nieba że naiwność wymienicie na dumę wspólnoty i że Niemcy wam pokroją złoty bochen chleba

myśleliście biedni głupcy z pogardą o swoim, wstydziliście się Wołynia, Wilna oraz Lwowa nasi Bracia tam zostali na pastwę tyrana w dołach Ponar i Katynia w zakłamanych słowach

dziś morderca w naszym domu ustanawia prawa złodziejskiego poloneza orszak się zatacza dzisiaj powróz oraz kula wyznaczają trendy tym co mylą rytm wspólnoty służba nie wybacza

coraz więcej kandydatów w klubie samobójców ci co Polskę źle kochają piszą oświadczenia niech im prawda będzie lekka gdy się stanie ciężka narzucona przez grabarza ojczyźniana ziemia

myślicie pewnie głupcy, że was nie dosięgnie boży zamysł gorzka prawda i szatańskie prawo i ta kara wyrasta z krwawych dziejów świata co spisana jest boleśnie, tragicznie i krwawo…

Kazimierz Węgrzyn

braun_01
Grzegorz Braun w skupieniu i zadumie słucha w Bielsku-Białej wierszy Węgrzyna.                      

braun_02
Zwolenniczki intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

braun_03
Poeta Kazimierz Węgrzyn.

*  *  *

Po tym wstępie przekazano mikrofon kandydatowi na Prezydenta R.P. Grzegorzowi Braunowi, który powiedział między innymi:

„(…) SPRAWA POLSKA sięgnęła dna na arenie polityki globalnej. Naszą obecną  sytuację możemy porównać ze stanem zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej, chociaż wtedy była jednak nieco lepsza, bo funkcjonował  jeszcze prawdziwie polski rząd na uchodźstwie w Londynie! Teraz jeden z naszych ministrów nie waha się twierdzić, że Państwo Polskie już nie istnieje! Ta władza warszawska bezczelnie kłamie. Mówię władza warszawska, bo to nie jest władza polska. W XIX wieku po przegranych powstaniach wyemigrowało na Zachód ok. 30.000m Polaków i przez dziesięciolecia mówiono o wielkiej emigracji. Obecne władze warszawskie mówią nam o 2 milionach emigrantów i nie nazywają tego zagrożenia dla istnienia państwowości wielką emigracją. Prawdziwe liczby są znacznie większe!                                                                    

(…) W Niemczech pojawiły się informacje, że już 8 milionów Polaków pracuje za granicą w różnych krajach Unii Europejskiej !!! Rośnie zadłużenie obywateli i rośnie zadłużenie Rzeczpospolitej, a równocześnie władza warszawska tworzy obeliski funduszy pomocowych w postaci wszędobylskich tablic Eurokołchozu. Gdy zadłużony jest obywatel, to przychodzi do niego komornik, natomiast gdy zadłużone jest państwo, to tzw. „wierzyciele” sięgają po jego ziemie! Stąd wynika zezwolenie na sprzedaż polskiej ziemi od 2016 roku i stąd wynikają plany sprzedaży lasów państwowych.                                                              

(…) Zamach smoleński w 2010 roku pokazał, że Polacy nie mogą być już pewni swojej państwowości. Wtedy się rozpoczęła tak naprawdę trzecia wojna światowa.

(…) Wojna na Ukrainie to dalszy jej etap. Jeżeli nie zmienimy tej władzy warszawskiej, to za pięć lat powstanie kondominium rosyjsko-niemieckie, które zagarnie również Polskę. Takie ruchy jak RAŚ na Górnym Śląsku służą obcym interesom i nie mają nic wspólnego z samorządnością.

(…) Kartel partyjny obecnych rządów  widzi jako jedyną metodę dalszego utrzymania się u  władzy,  uwikłanie Polski w bezsensowną wojnę z Rosją i to my mamy dać mięso armatnie na pierwszą linię frontu. Próba głębszego wpakowania Polski w toczącą się wojnę na Ukrainie zrodzi tragedię, która jest potrzebna władzom warszawskim do legitymizacji dalszego panowania obecnej ekipy! Najciekawszy jest egzotyczny sojusz Gazety Wyborczej z Gazetą Polską w propagowaniu rzekomej konieczności bezwarunkowego poparcia dla obecnych władz Ukrainy i pchania nas do bezpośredniego angażowania się w tę wojnę.

braun_04
Spotkanie Grzegorza Brauna w sali NOT w Bielsku-Białej.

(…) Innym potężnym kartelem, który służy tej władzy jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Niestety wielu Polaków daje się nabrać i wierzy w to co się mówi w radiu i telewizji. A wystarczyłoby przecież wyłączyć telewizor i włączyć myślenie. Kartel rządowy i kartel KRRiT to są nowotwory na żywym ciele Naszego Narodu.

(…) Powinno się przywrócić w Polsce historyczne prawo do posiadania i noszenia broni. To zaborcy pozbawili kiedyś Polaków tego prawa. Jest niedopuszczalne w niepodległym państwie, aby obywatel musiał pisać podanie do urzędników i na Policję o zezwolenie do posiadania broni dla samoobrony.

(…) Władza warszawska ponadto rżnie nas po kasie coraz to nowymi podatkami, które często nawet się tak nie nazywają. Takim dodatkowym podatkiem jaki wszyscy płacimy są subwencje na działalność kartelu partii politycznych.

(…) Nie każdy wie, że np. wjeżdżając na stację benzynową też płacimy dodatkowe podatki ukryte w cenie paliwa.

(…) Jestem przeciwnikiem postawy, że czym gorzej tym lepiej. Tak wygląda purytanizm patriotyczny, który się przejawia w bierności i oczekiwaniu oraz błędnym przekonaniu, że lepiej być tylko obserwatorem. Jeżeli spraw nie weźmiemy w swoje ręce, to Naród zginie. Najbliższe pięć lat zadecyduje o dalszym istnieniu Polski….”.

*  *  *

Zadałem kandydatowi na Prezydenta R.P. kilka pytań:

Rajmund Pollak: Czy uważa Pan, że okrągły stół w 1989 roku był zdradą narodową i największym kłamstwem jest twierdzenie, że komunizm się skończył w dniu 4.06.1989 roku?

Grzegorz Braun: Podzielam pańską opinię w tej kwestii.  
                                                                                          
Czy obecny rząd zaniedbuje Polaków mieszkających nadal na Kresach?

Nie musi Pan kontynuować tego wątku, bo wypowiadałem się na ten temat wielokrotnie jak bardzo drodzy memu sercu są Kresowiacy i jak fatalna jest polityka tego rządu w tych sprawach.

Czy jest Pan zwolennikiem przywrócenia kary śmierci za zdradę Ojczyzny?

Też już wypowiadałem się o tym. Za brutalne morderstwa oraz za zdradę stanu i własnego narodu powinna być kara śmierci.

Jest Pan jak ja wrogiem RAŚ. Proszę to głębiej uzasadnić.

RAŚ jest narzędziem realizacji obcych racji i obcej polityki.

Czy uważa Pan, że kandydaci na prezydenta powinni wziąć pod uwagę możliwość, że do drugiej tury wyborów prezydenckich nie przejdzie Bronisław Komorowski?

To jest dobra myśl.

W takim razie korzystne dla Polski byłoby, aby do drugiej tury wyborów przeszli Andrzej Duda i Grzegorz Braun!

*  *  *

Potem kandydat na Prezydenta odpowiadał na pytania indywidualne i podpisywał swoje książki. Oświadczył, że jest monarchistą i zwolennikiem intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

Gdy wychodził, to zapoznał się ze swoim gorącym zwolennikiem, który przygotował własnym sumptem ulotki i tablicę na prywatnym samochodzie.

braun_05
Grzegorz Braun ściska dłoń jednego ze swoich zwolenników.

Relację sporządził i wszystkie fotografie wykonał

Rajmund Pollak

2 KOMENTARZE

  1. Pan Grzegorz Braun – najlepszy z najlepszych ! Boję się aby wybory nie zostały zmanipulowane zgodnie z komunistyczną zasadą „władzy raz zdobytej nie oddamy”
    Na jednym ze zdjęć rozpoznaję pana Konrada Daniela z
    TV Podziemna, to też osoba godna zaufania.
    Pozdrawiam . . . . Jan Ryś

  2. Życzę p.G.Braunowi zwycięstwa w I turze!!!! I wówczas zaczną się kłopoty…… WICIE, ROZUMICIE co mam na myśli???!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here