Inwestycje kojarzą się przede wszystkim z inwestowaniem na giełdzie, inwestowaniem w fundusze, czy w różnego rodzaju biznes. Jednak istnieją też alternatywne sposoby inwestycji w różnego rodzaju wartościowe aktywa rzeczowe. Jednym z nich jest inwestowanie w alkohol. Jest to przede wszystkim alkohol lepszej jakości, z „wyższej półki” oraz alkohol markowy i kolekcjonerski. Dużym powodzeniem w tym względzie cieszą się zwłaszcza takie alkohole, jak wina, koniak, czy też whisky. Konieczna jest jednak znajomość rynku oraz posiadanie nabywców, aby móc z inwestycji odnosić zyski. Warto, zwłaszcza jeśli jest się początkującym, poszukać dobrego doradztwa.

Co jest w cenie?

Alkohole to przede wszystkim używki spożywcze. Niektóre z nich, zwłaszcza te markowe są dość sporo warte. Wartość ta zresztą często wzrasta wraz z wiekiem alkoholu. Dlatego też mogą one stać się dobrymi aktywami dla inwestorów. Szczególne znaczenie mają tu alkohole kolekcjonerskie. Limitowana seria niektórych markowych alkoholi, takich, jak whisky, czy koniaki, sprzedawanych w specjalnych butelkach jest szczególnie cenna. Bowiem po zakończeniu oficjalnej produkcji, takie alkohole można w zasadzie nabyć jedynie z drugiej ręki. Dlatego też zakup takiego alkoholu, po pewnym czasie może się zwrócić z nawiązką. Jednak inwestując w alkohol trzeba wiedzieć, czy w przyszłości rzeczywiście będzie na niego popyt i jak zwiększy on swoją wartość. Oczywiście wartość alkoholi może również zmniejszać się lub zwiększać pod wpływem zmian rynkowych, ale nie jest ona tak gwałtowna i dużą, jak przy niektórych inwestycjach innego typu, zwłaszcza inwestycjach pieniężnych. Aktywa rzeczowe, zwłaszcza te poszukiwane i pożądane przez potencjalnych nabywców, zwłaszcza kolekcjonerów zawsze będą w cenie. Chcąc zarobić na alkoholu trzeba też wiedzieć, jakie są prognozy co do wartości rynkowej alkoholi kolekcjonerskich i kiedy można je sprzedać najkorzystniej. Warto również orientować się, jak zmienia się popyt na poszczególne rodzaje i marki alkoholi oraz gdzie szukać rynków zbytu.

Porady dla inwestora

W takich sprawach warto zasięgać fachowych porad, czy nawet skorzystać z pomocy i pośrednictwa firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem w inwestycjach alternatywnych, takich jak inwestowanie w alkohole. Dobra firma inwestycyjna, długo działająca na rynku alkoholi inwestycyjnych doskonale zna jego realia, dzięki czemu pomoże nam się na nim sprawnie poruszać. Wiele informacji dotyczących inwestycji w alkohole można również znaleźć w sieci na forach, blogach tematycznych, czy również na stronach takich firm, jak Wealth Solutions, zajmujących się rynkiem inwestycji alternatywnych, w tym też rynkiem alkoholi inwestycyjnych. Dzięki odpowiedniej pomocy będzie można bardziej pewnie wejść na rynek inwestycji alkoholowych i zacząć w nim odnosić korzyści. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że inwestycje w alkohole mogą wymagać cierpliwości, ponieważ wzrost wartości spowodowany choćby większym wiekiem alkoholu może potrwać kilka lat. Może to być jednak dzięki temu dobra inwestycja na dalszą przyszłość.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here