Ostatni dzień żałoby narodowej był dniem, w którym jedna z delegacji, reprezentowana przez irackiego ministra przemysłu, wzięła udział w mszy w Katedrze w Krakowie. Przypomnę, iż w Iraku morduje się chrześcijan i ten fakt odebrać można jedynie jako wyraźny sygnał, iż Irak ma na celu podjęcie dialogu z polskim rządem tak, aby Polska zasiliła ich potencjał przez import.
Przypomnę również, iż w Polsce istnieją najpoważniejsze instytuty technologiczne, skazane jedynie na eksport.. w imię tezy, iż „trudno być prorokiem we własnym kraju”. To również wyraźny sygnał, aby jako „pokazówkę” postarać się o samodzielne konstrukcje, jak na przykład „samolotu prezydenckiego”. Mamy już wszystko, co do tego jest potrzebne, jednak brak jest wyraźnego sygnału.
Niestety na przeszkodzie może stanąć destabilizacja polskiej sceny politycznej, gdzie w obliczu „szamotaniny” wystawiani są kandydaci partii, typu: „no idź.. bo ktoś musi”. Istnieje po prostu szansa wykwitu dla egzotycznych kandydatów, którzy mogą odnieść sukces przez swą kontrowersyjność.. a wielkie siły polityczne w Polsce nie odpowiadają na zapotrzebowanie społeczne.. w którym ustanowiono by kandydatów „ponad podziałami”. Z całą pewnością mogliby to być kandydaci, którzy „odświeżyliby” dawne alianse słabszych i wycofanych dziś sił.. lub osoby znane z życia publicznego. W przeciwnym wypadku kandydat może być tak egzotyczny.. iż kompletnie zdestabilizuje sytuację.
Remigiusz Fajfer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here