Jacek Kurski dyskryminuje piłkę ręczną

Prezes Kurski często zanudza telewidzów swoją osobą, ogłaszając kolejne, nieustanne sukcesy TVP we wszelkich możliwych dziedzinach od wiadomości począwszy, a na rozrywce skończywszy. Na piłce ręcznej mu jednak nie zależy

0
Jacek Kurski

Trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, w których Polska jest godnie reprezentowana, jednak kibicom nie dane jest oglądanie rozgrywek w telewizji publicznej, bo Zarząd TVP uznał, że wartościowsze dla Prezesa Telewizji Polskiej S.A. są: transmisje ligi hiszpańskiej w piłce nożnej, relacje z Pucharu Włoch, wielogodzinne komentarze spotkań Bundesligi, oraz pokazywanie zmagań piłkarzy francuskich! Naszych miernych kopaczy w piłkę w tzw. „Ekstraklasie” mamy w TVP tak często, że aż nudno ich oglądać.

Tak się zastanawiam, czy Pan Jacek Kurski nie zakochał się tym razem w piłce nożnej i wkrótce nie ogłosi terminu nowego ślubu?

Brakowało tylko w tym uzasadnieniu rezygnacji z transmisji ze zmagań naszych szczypiornistów dodatku, że wszystkiemu jest winien koronowirus, bo jak w telewizji będzie piłka ręczna, to kibice zaczną się znowu nielegalnie gromadzić w liczbach większych niż pięć osób w prywatnych mieszkaniach!

Naga prawda jest jednak całkiem inna. Otóż Jaśnie-wielmożny Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A. dopuścił się ordynarnej dyskryminacji Reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej!!!

Tłumaczenie, że transmitowanie Mistrzostw Świata okazało się zbyt drogie jest zwyczajną, prymitywną manipulacją dialektyczną, charakterystyczną dla okresu słusznie minionego systemu komunistycznego.

Wystarczy dodać wszystkie koszty transmisji w/w ligowych, czy pucharowych spotkań w piłce nożnej z całej niemal Europy, a wyjdzie nam wielokrotnie wyższa kwota niż koszt transmisji walki naszych dzielnych szczypiornistów w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn!

Prezes Kurski często zanudza telewidzów swoją osobą, ogłaszając kolejne, nieustanne sukcesy TVP we wszelkich możliwych dziedzinach od wiadomości począwszy, a na rozrywce skończywszy. Na piłce ręcznej mu jednak nie zależy, bo ma taki kaprys, aby w TVP było jak najmniej szczypiorniaka, a jak najwięcej piłki nożnej.

W języku prawnym takie postępowanie nosi nazwę dyskryminacji. Są znane różne rodzaje tej niegodziwości: dyskryminacja rasowa, dyskryminacja kobiet, dyskryminacja narodowościowa i… najnowsza… dyskryminacja sportowa! Prekursorem dyskryminacji piłki ręcznej stał się Prezes TVP Jacek Kurski!

I czy można się potem dziwić, że większość Polaków nie chce płacić abonamentu??? A za co ten abonament? Za dyskryminację piłki ręcznej?

Kibic szczypiorniaka

Rajmund Pollak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here