Problem z prostolinijnym i niezwykle precyzyjnym cięciem drewna dotyka nawet profesjonalistę. Mimo wiedzy umiejętności i pewnej ręki rzemieślniczej to wciąż istotną kwestią pozostaje dobór odpowiedniego sprzętu, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pilarka tarczowa to jedno z urządzeń, którego parametry mogą skutecznie podnieść poziom wykonywanej pracy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kluczowe parametry pilarki tarczowej?

Moc
Silnik i jego moc wpływa na jakość prac oraz na to, które materiały będziemy w stanie poddać obróbce. Ilość obrotów na minutę i ich regulacja daje zdecydowanie większe możliwości. Im większa moc silnika, tym większa liczba obrotów, a w konsekwencji większa wydajność i satysfakcja.

Linia cięcia
Regulacja linii cięcia pozwoli na cięcie z pozycji ukośnej, co znacznie polepsza warunki pracy. Cięcie pod kątem 90 i 45 stopni jest komfortowe, w szczególności dla profesjonalistów. Dodatkowo sprzęt najwyższej jakości jest wyposażony w laser, który pokazuje linię cięcia.

Głębokość
Większa pojemność silnika zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi funkcjami, które umożliwiają pracę w wyjątkowo trudnych warunkach eksploatacyjnych. Większa tarcza, pogłębione cięcie etc. to więcej możliwości podczas obróbki drewna o różnej grubości i twardości.

Tarcze
Tarcza pilarki to oprócz silnika najważniejsza część. Rynek oferuje dużo możliwości, ale zawsze należy dobierać ułożenie zębów do obrabianego materiału. Dobrze dobrana tarcza będzie współpracować z każdym materiałem w różnorodnych pozycjach. Zasada jest jedna: im więcej zębów tym drobniejsze cięcie.

Wymienione cechy są absolutnie koniecznymi czynnikami, które warunkują właściwe warunki eksploatacji. Dla profesjonalistów najkorzystniejszym wyborem będą rozwiązania wyposażone w ergonomiczne uchwyty, możliwość sterowania cyfrowego i z osłoną na tarczy, które dodatkowo wzmożoną kontrolę posuwu. W przypadku wymagających warunków i wysokonakładowej produkcji pilarki tarczowe powinny być wyposażone w pojemnik odprowadzający odpadki.

Po więcej cennych wskazówek zapraszamy na naszą stronę: http://www.stuermer-maszyny.pl/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here