Jaki wybrać laptop do domu?

1

Wygoda wiążąca się z użytkowaniem laptopów sprawiła, że w dużym stopniu wyparły komputery stacjonarne. Poza tym, ceny laptopów są na tyle niskie, że w zasadzie każdy może sobie na nie pozwolić. Laptop w domu jest nie tylko wykorzystywany do rozrywki, ale również do pracy.

Wybierając laptop do domu, należałoby wziąć pod uwagę czynniki, które odgrywają dla nas kluczową rolę. Inny laptop sprawdzi się dla gracza, a inny będzie zapewniał sprawną pracę na kilku aplikacjach jednocześnie. W tańszych laptopach nie zawsze znajdziemy system operacyjny i warto wybierać taki, który ma wgranego np. Windowsa. Jeśli zamierzamy używać laptopa do oglądania filmów czy też przygotowywania prezentacji, dobrze, aby karta graficzna zapewniała jasne i żywe kolory.

Dla gracza pomocny okaże się laptop z dobrym procesorem. Z racji tego, że laptop w domu często przenosimy z miejsca na miejsce, warto zadbać o to, by był wygodny w przenoszeniu. Duży ekran jest komfortowy, ale jeśli na co dzień nie mamy zwyczaju pracy na kilku programach czy aplikacjach jednocześnie, wystarczy 15 lub 16 calowa matryca.

Na rynku znajdziemy wiele laptopów, które spełniają powyższe wymagania. Jednym z nich jest laptop Dell Inspiron 3567 o przekątnej wynoszącej 15,6 cali oraz wadze nieco ponad dwa kilogramy. Procesory Intel Core i7 i Intel Core i3 (w zależności od modelu) zapewniają szybkość działania. Prezentacje na tym laptopie będą również miały żywe kolory, ponieważ zastosowano Intel HD Graphics 620 lub 520 w zależności od modelu. Co więcej, wyposażenie w dysk SSD o pojemności nawet 500 GB w niektórych modelach sprawia, że laptop znacznie szybciej działa, co jest ważne dla osób np. częściowo pracujących na zasadach „home-office”. Poza tym, zaletą dysków SSD jest ich wytrzymałość, ponieważ do ich produkcji nie są wykorzystywane żadne elementy ruchowe tak, jak ma to miejsce w przypadku dysków HDD.

Karta graficzna AMD Radeon R5 M430 lub Intel HD Graphics 520 (w zależności od modelu) z kolei zapewniają wygodną pracę przy prezentacjach i wygodę podczas grania. Laptop Dell Inspiron 3567 nie ma typowo biznesowego wyglądu, ponieważ zastosowano do jego produkcji obudowy tworzywo sztuczne. Taki laptop z powodzeniem wykorzystamy również do wideokonferencji ze względu na wbudowany mikrofon i kamerę HD.

Innym laptopem, który z powodzeniem możemy wykorzystywać w domu, jest Asus X75VB-TY045, który ma 17,3 cali. Wagowo jest nieco cięższy niż poprzednik, bo waży około trzech kilogramów. To solidny laptop, z którego wygodnie będzie korzystać szczególnie na biurku. Do przygotowywania prezentacji przyda się również karta graficzna NVIDIA GeForce GT 740M. Zapewni to wysoką jakość obrazu i żywe kolory. Nie znajdziemy w nim dysku SSD, ale dysk magnetyczny (tradycyjny), co przełoży się na nieco niższą szybkość pracy w porównaniu do poprzednika.

Czas pracy na baterii jest równie ważny. Producent Asusa deklaruje, że będzie on wynosił około 300 minut ciągłej pracy. To wynik, który w zupełności wystarczy, kiedy zamierzamy korzystać z laptopa przede wszystkim w domu. Poza tym, matowa matryca nie jest koniecznością, jeśli nie zamierzamy dużo podróżować. W tym wypadku błyszcząca matryca będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Na laptopy domowe warto wybierać uniwersalne urządzenia, które sprawdzą się dobrze w warunkach domowych. Nie muszą mieć one najwyższych parametrów. Lepiej postawić na solidność obudowy, ponieważ niejednokrotnie zdarza się nam przenosić laptop w różne miejsca.

1 KOMENTARZ

 1. Witam, chciałbym zaprosić serdecznie wszystkich entuzjastów laptopów na forum tematyczne http://www.nieidealny.pl/forum/
  Znajdziesz tutaj przede wszystkim:
  – Informacje o markach i i seriach laptopów
  – Testy i recenzje, informacje posiadaczy
  – Newsy o nowościach i premierach na rynku
  – Pomoc przy zakupie notebooka, porównywanie modeli, co kupić
  – Nasze zestawienia polecanych laptopów
  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here