Zbliża się wiosna, więc warto dla poprawy nastroju, pomyśleć o zmianie fryzury. W tym sezonie modne są kolorowe, wyraziste stylizacje i tradycyjne upięcia.

Fryzury z grzywką

Hitem tego roku jest grzywka, która pasuje niemal do każdej fryzury. Bardzo pożądana jest wersja grzywki do połowy czoła i taka, przypominająca styl  hippie z lat 70. Modna jest zarówno prosta krótka grzywka, jak i kolorowa, asymetryczna, albo długa. Najlepiej pasuje ona do fryzury typu bob, lob, albo pixie, ale z powodzeniem można ją nosić do długich włosów. Z pewnością, można powiedzieć, że w tym sezonie grzywka jest modna w każdym wydaniu, zarówno w postaci loków, jak i mocno wyprostowanej i wystylizowanej formie.

Najmodniejsze koloryzacje

W tym sezonie zdecydowanie króluje burgund, mahoń, fiolet i purpura. Bardzo modne są kolorowe włosy, które przykuwają uwagę. Można od razu zdecydować się na trwałą koloryzację, albo wypróbować farbę w sprayu, która schodzi, po kilku myciach. Innym trendem są barwne przedziałki, albo pojedyncze pasma włosów. Najlepiej jeśli są one w kolorze fuksji, albo indygo. Kolorem trendy jest również odcień margaryny. Zastąpił on chłodną platynę i jest hitem tego sezonu. Ważne, by przy takim odcieniu pojawiły się również kontrolowane odrosty. Jest to bardzo ciepły, naturalny look, pożądany tej wiosny. Poza tym, modnymi kolorami są: ciemny rudy i miedź, które będą na topie przez cały okres wiosenno-letni. Takie odcienie są szczególnie polecane osobom posiadającym piegi, bo idealnie pasują do ich cery.

Najnowszym trendem koloryzacyjnym, który bardzo często pojawia się na Instagramie okazał się odcień żółtego – „Mac and Cheese”. Barwa jest inspirowana makaronem z serem i doskonale nadaje się dla osób, które lubią być wyraziste i oryginalne. Innym bardzo modnym kolorem włosów wśród gwiazd jest Hollywood Opal, czyli ultra violet, bazujący na palecie Instytutu Pantone 2018. 

Upięcia

Jeśli nie chcemy poddawać się koloryzacji, ani ostremu cięciu włosów, wystarczy, że upniemy je w warkocz. Jest to najmodniejsze uczesanie w tym sezonie, inspirowane fryzurami z lat 90. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na większą liczbę warkoczy. Bardzo dobrze wygląda tzw. koszyczek, albo cieniutkie warkoczyki na rozpuszczonych włosach.

Decydując się na metamorfozę fryzury najlepiej skorzystać z usług zaufanego salonu fryzjerskiego, w którym pracują wykwalifikowani fryzjerzy. Jest to bardzo istotne, bo wykonanie najmodniejszych koloryzacji tego sezonu wymaga określonych umiejętności. Wyposażenie salonu fryzjerskiego musi zawierać m.in. wagę do farb, odpowiedniej jakości produkty i akcesoria. Dzięki właściwemu sprzętowi i kompetencjom personelu z pewnością uda się uzyskać wymarzoną, modną koloryzację włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here