Polska oczywiście nie jest już suwerennym krajem, od czasu przyłączenia nas do Niemieckiej Unii Socjalistycznych Narodów Europejskich. Z jednej strony Niemcy z Unii Europejskiej, a z drugiej strony Amerykanie.

Te dwa stronnictwa obecnie dominują na „naszej” scenie politycznej, stronnictwo ruskie jest w głębokiej defensywie – na razie. Może przyjdzie na nie czas.. Na razie władzę przejęło proamerykańskie i oczywiście „patriotyczne” stronnictwo amerykańskie, które reprezentuje amerykańskie interesy. Kiedyś to się nazywało zdradą.. I karało się karą śmierci. Dzisiaj pojęcie zdrady nie istnieje. Wszyscy pracujący dla obcych są ok.

Wiecie państwo, że 30 września 2016 r pani Szydło wyszło z Worka podpisała nominację pana Roberta Greya, obywatela amerykańskiego na wiceministra odpowiedzialnego za dyplomację ekonomiczną(???) Nie wiem co obcy Polsce facet ma robić w sprawie ”dyplomacji ekonomicznej”, ale strasznie to śmierdzi politycznie, może już pierwsze efekty są.. Amerykańskie Howki w Mielcu.. Caracale – nie. Howki – tak – tak jak z socjalizmem. On tak, ale wypaczenia nie, choć socjalizm to jedno wielkie wypaczenie.

Robert Szary, z amerykańska Gray, urodził się w Rawie Mazowieckiej, ale nie ma to najmniejszego znaczenia, bo ważne jedynie kim jest dziś. Pan Gray jest obywatelem amerykańskim i jakim cudem znalazł się w rządzie polskim, co jest kompletnym curiosum na skalę światową. Tak jakby Balcerowicz znalazł się w rządzie Federacji Rosyjskiej. To jest wariactwo, ponieważ obywatel amerykański zobowiązany jest do bycia wiernym Ameryce. I słusznie. A czy interesy USA są zbieżne z polskimi? Jak rządził Reagan tak się zdarzyło i wtedy rzecz wygraliśmy. Ale dzisiaj?

Czy Irak jest w interesie Polski? Czy Afganistan jest w interesie Polski? Czy sprawa Ukrainy jest w interesie Polski? Czy kupowanie sprzętu od Amerykanów jest w interesie Polski? Czy wypłacanie Światowemu Kongresowi Żydów 65 mld dolarów jest w naszym interesie? Ostatnio mówi się o 200 miliardach dolarów? O czym prezydent Duda, zwany Maliniakiem będąc w USA rozmawiał z organizacjami żydowskimi? Obawiam się, że o tym była mowa, ale pan prezydent Maliniak, pardon – Duda nam o tym nie powiedział.

Pan Robert Szary będzie odpowiadał za politykę amerykańską i azjatycką. W Kambodży zajmował się prawami człowieka. Szanowni Państwo.. Jakiś Szary będzie się zajmował między innymi polską polityką wobec Chin, będąc jednocześnie reprezentantem Stanów Zjednoczonych, które szykują się do wojny z Chnami. Czy rozumiecie Państwo co tu jest grane? USA będą robiły z nami co chcą.. Na odcinku azjatyckim. A amerykańskim? Też w swoim interesie… To jakaś kompletna głupota.

Obijał się też w ONZ.. Wyspecjalizował się też w budowie partnerstwa pomiędzy sektorem prywatnym i państwowym. Od 2010 roku przebywa w Polsce.. Doradca w Zarządzie Polskiego Holdingu Grupy Bumar – to jakieś kompletne wariactwo. Jawny agent amerykański obija się w polskich strukturach wpływowych. I „polska” władza udaje, że nie ma problemu… Maliniak też nic nie widzi..

W Rosji dajmy na dyplomatę ekonomicznego Chińczyka, w Chinach Amerykanina, a we Francji Turka. Bo w Polsce już jest Amerykanin. Na Ukrainie też pełno Amerykanów – szykują nas do wojny. I mącą w swoim interesie…

Na razie dla Polski dobrze to nie wygląda..

Waldemar Jan Rajca

Foto. msz.gov.pl

Autor prowadzi swojego bloga Orwell 2006.

3 KOMENTARZE

 1. Potentially Expatriating Acts
  Section 349 of the INA (8 U.S.C. 1481), as amended, states that U.S. nationals are subject to loss of nationality if they perform certain specified acts voluntarily and with the intention to relinquish U.S. nationality. Briefly stated, these acts include:
  obtaining naturalization in a foreign state upon one’s own application after the age of 18 (Sec. 349 (a) (1) INA);
  taking an oath, affirmation or other formal declaration of allegiance to a foreign state or its political subdivisions after the age of 18 (Sec. 349 (a) (2) INA);
  entering or serving in the armed forces of a foreign state engaged in hostilities against the United States or serving as a commissioned or non-commissioned officer in the armed forces of a foreign state (Sec. 349 (a) (3) INA);
  accepting employment with a foreign government after the age of 18 if (a) one has the nationality of that foreign state or (b) an oath or declaration of allegiance is required in accepting the position (Sec. 349 (a) (4) INA);
  formally renouncing U.S. nationality before a U.S. diplomatic or consular officer outside the United States (sec. 349 (a) (5) INA);
  formally renouncing U.S. nationality within the United States (The Department of Homeland Security is responsible for implementing this section of the law) (Sec. 349 (a) (6) INA);
  conviction for an act of treason against the Government of the United States or for attempting to force to overthrow the Government of the United States (Sec. 349 (a) (7) INA).

 2. Szanowny Autorze, Panie Waldemarze Janie Rajca! Przecież już było tak, że poddany brytyjski był w polskim (????) rządzie ministrem MSZ i MON, niejaki Sikorski Radek, sze nazyyywaaał. Czy jest toto ewenementem na świat? Chyba nie. Bo obywatel Gruzji, były prezydent tego kaukaskiego państwa jest na Ukrainie gubernatorem prowincji, a i polski Balcerowicz jest również w rządzie Ukrainy. Jak globalizacja, to globalizacja. A, że śmierdzi WOJNĄ, to rzecz pewna.

Comments are closed.