Farbowanie włosów to prosty i skuteczny sposób na zmianę wizerunku, poprawę nastroju i wejście w nowy etap życia (zmiana pracy, rozstanie z partnerem, itp.). Kiedy już zdecydujesz czy chcesz być blondynką, czy brunetką, przychodzi czas na nieco trudniejszą kwestię, a mianowicie tonację – ciepłą lub chłodną. Wiesz o co chodzi?

Jak określić swój typ urody i dobrać do niego odpowiedni odcień włosów?

Wróćmy do koloru. Trzeba pamiętać, że włosy mają podkreślać naszą urodę i wydobywać z niej najpiękniejsze cechy, a nie tłumić i sprawiać, że twarz traci na wyrazistości lub, co gorsza, podkreślone zostają mankamenty.

Warto wiedzieć o kilku prostych zasadach, którymi kierują się koloryści, aby jak najlepiej zadbać o swoje klientki:

  •     złudzenie optyczne – okrągła buzia o jasnej karnacji źle wygląda, gdy włosy są bardzo ciemne, ponieważ wtedy wydaje się jeszcze okazalsza i pełniejsza, w takim wypadku lepiej postawić na jasne kolory i odwrotnie – blond włosy otaczające twarz o ciemniejszej karnacji optycznie ją wyszczuplą, jeśli chcesz, by buzia zachowała naturalny kształt, postaw na ciemniejsze pasma,
  •     rysy twarzy – pamiętaj, że ciemne kolory wyostrzają i nadają charakteru, a jasne łagodzą i zmiękczają, więc gdy masz, np. mocno zarysowany podbródek, raczej wybieraj jaśniejsze barwy, które optycznie go złagodzą,
  •     oczy, włosy i karnacja – nie powinny być utrzymane w takiej samej kolorystyce, ponieważ wtedy atuty urody nie są podkreślone i wydobyte, a wszystko “zlewa” się w jedną, mało interesującą całość.

Odcień ciepły czy zimny?

Niemalże każdy kolor farby jest dostępny w tonacji ciepłej i zimnej. Wybór zależy od typu urody, jak go określić?

Jeśli białka twoich oczu oraz zęby są krystalicznie białe, żyły widoczne pod skórą mają barwę niebieską lub fioletową, zdecydowanie lepiej wyglądasz w srebrnej biżuterii, a twarz w otoczeniu mroźnej bieli prezentuje się zdrowo i świetliście – zdecydowanie reprezentujesz typ chłodny.

Natomiast, gdy białka oczu i zęby mają odcień złamanej bieli, żyły mają kolor zielony lub oliwkowy, bardziej pasuje ci złota biżuteria, a twarz na tle czystej bieli wygląda na zmęczoną – należysz do grona osób o ciepłym typie urody. W takim przypadku powinnaś postawić na włosy w odcieniach złotych i miedzianych, ewentualnie czerwono-miedzianych.

Dla przedstawicielek chłodnego typu urody

Kobiety o zimnej tonacji powinny wybierać kolory mroźne o odcieniach popielatych, platynowych i fioletowych – wtedy włosy podkreślą zalety urody i ukryją ewentualne niedoskonałości. Jeśli nie chcesz eksperymentować w domu, wybierz się do profesjonalnego salonu, w którym kolorysta indywidualnie dobierze kolor i odcień farby, a dodatkowo zapewni odpowiednią tonację.

Jednolity i chłodny kolor zapewnia, np. koloryzacja Majirel Cool Cover L’Oreal Professionnel. W palecie znajduje się 36 odcieni od blondu do brązu. Wszystkie zapewniają od 70 do 100% pokrycia siwych włosów. Efekt farbowania to głęboki, intensywny, trwały i przede wszystkim – chłodny kolor, a dodatkowo włosy miękkie w dotyku. Po zabiegu fryzura wykazuje większą odporność na płowienie, ale pamiętaj, że do pielęgnacji włosów farbowanych najlepiej używać kosmetyków stworzonych właśnie na potrzeby ochrony koloru, które zdecydowanie przedłużają trwałość i blask, a dodatkowo odżywiają i regenerują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here