…Tak uważa Julia Pitera, a właściwie … uważała. To znaczy, dziś też być może tak myśli, jednak czy powiedziałaby to głośno? W ramach cyklu przypominania archiwalnych wywiadów, które przeprowadzałem z różnymi postaciami życia publicznego, portal Prokapitalizm.pl zamieszcza wywiad z p. Julią Piterą. Wywiad nagrany został 25 listopada 1995 roku, kiedy to dzisiejsza minister od zwalczania korupcji w rządzie Donalda Tuska, była aktywną działaczką Unii Polityki Realnej, członkiem Rady Głównej tej partii.

Julia Pitera na wstępie wywiadu próbuje tłumaczyć kontrowersyjne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego na temat roli kobiet w społeczeństwie, wyraża swoje poglądy na temat feminizmu i feministek, opowiada także o kobietach w UPR. Przypomnijmy, że p. Julia Pitera zanim znalazła się w UPR była działaczką partii Jarosława Kaczyńskiego – Porozumienie Centrum. Po opuszczeniu UPR zasłynęła z aktywności w Lidze Republikańskiej, wspólnie z Mariuszem Kamińskim, późniejszym szefem CBA. Wreszcie znalazła się w PO. Co dalej, Pani Minister?

Pobierz wywiad z Julią Piterą… (MP3, 950 KB)

Foto z 1995 roku. PSz/Prokapitalizm.pl

2 KOMENTARZE

  1. no i wzięli ją p-o-wcy jako figurkę gipsową. szok, co się z niektórymi ludźmi UPR-u porobiło… to tylko pokazuje, jak bardzo władza psuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here