Martin Lechowicz, artysta, muzyk, słynący z prowolnościowych odchyłek oraz „kompletnego braku profesjonalizmu” i raczej bardzo politycznie niepoprawny, opowiada naszemu portalowi o jednej ze swoich piosenek pt. „Kaleka społeczny”. Zachęcamy do zapoznania się z przesłaniem Martina a następnie do wysłuchania utworu. Plik MP3 znajduje się na końcu wyznania artysty. Choć utwór jest „kompletnie nieprofesjonalny”, na pewno nie pożałujecie…

Martin Lechowicz dla Prokapitalizm.pl…

Zagadka: jaka grupa społeczna jest w dzisiejszym społeczeństwie najbardziej dyskryminowana?
Odpowiedź: najbardziej dyskryminowani są ci, którzy nie są w żadnej grupie społecznej. Którzy nie są ani górnikami, ani stoczniowcami, ani samotnymi kobietami w ciąży, ani feministkami, ani Murzynami, ani gejami ani mieszkańcami Włoszczowej.

Żyjemy w czasach, kiedy najbardziej dyskryminowani są najbardziej zdolni, silni, pracowici i odważni ludzie. Nie są już oceniani za swoją pracę, słowa i czyny, ale za przynależność do grupy społecznej. Za pożyteczną pracę, przedsiębiorczość i odwagę karze się ich, zabierając im pieniądze i oddając je tym bardziej bezmyślnym, niezaradnym, głupim i leniwym, ale przede wszystkim tym, którzy umieją się w życiu „ustawić”.

I tak ci, którzy w rzeczywistości najwięcej z siebie dają, w życiu społecznym są na samym dnie hierarchi. Traktuje się ich wszystkich, jakby całe zło świata to była ich wina – więc niech za to płacą.

I ta piosenka jest głosem właśnie takiego sfrustrowanego społecznego kaleki, który na swoje nieszczęście był zbyt pracowity, przedsiębiorczy i uczciwy, żeby załapać się do jakiejś promowanej przez państwo mniejszości, której „się należy” – nie za zasługi, a za sam fakt istnienia.

Martin Lechowicz

mp3_logo Pobierz piosenkę „Kaleka społeczny”… mp3_logo (MP3, 2,5MB)

Piosenka pochodzi z płyty Martina Lechowicza „Kompletny brak profesjonalizmu”

lechowicz_plyta_okladka

Strona internetowa Autora
www.martinlechowicz.com

lechowicz_1lechowicz_2

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here