Darmowy hosting sprawdzi się świetnie, jeśli chcemy nauczyć się zarządzać witrynami. Zdecydowanie nie jest polecany w przypadku tworzenia stron biznesowych, ze względu na wbudowane reklamy czy małą stabilność. Może przez to negatywnie wpłynąć na działanie naszego sklepu czy też bloga.

Hosting to usługa polegająca na udostępnianiu zasobów serwerowni, a więc określonej objętości dysku twardego i przesyłu danych, przez dostawcę internetowego. Najczęściej jest on płatny, choć na rynku można znaleźć oferty z darmowym wykupem miejsca na serwerze.
 
Dla kogo jest darmowy hosting?

Darmowy hosting jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają pieniędzy na utworzenie strony internetowej. Mimo obecności reklam i ograniczeń w przesyle danych, świetnie nadaje się również do nauki zarządzania witrynami w internecie. Z drugiej strony osoby, które planują rozpoczęcie poważnego biznesu w sieci, powinny rozejrzeć się jednak za płatnymi ofertami hostingu, takimi jak np. Kylos.pl, które oferują niskie limity danych, gwarancje stabilności i wsparcie techniczne.
 
Czy „darmowy hosting” jest rzeczywiście za darmo?

Wbrew pozorom, decydując się na darmowy hosting – płacimy za niego. Firmy oferujące tego typu usługi odbierają opłatę w postaci naszych danych, które u nich zostają. Oznacza to, że darmowy hosting traktowany jest jako koszt pozyskania nowego klienta, który zapewne wkrótce zdecyduje się na odpłatne usługi. Wybierając opcję bezpłatnego hostingu, warto zaznajomić się z regulaminem. Najczęściej próżno w nim znaleźć zapisów gwarantujących np. nieprzerwany dostęp do usług, danych i aplikacji. Ponadto, darmowy hosting to brak pomocy technicznej, niechciane reklamy na naszej witrynie oraz jej wolniejsze działanie. Jeśli więc zależy nam na ciągłości i bezproblemowości działania naszego biznesu internetowego, warto zdecydować się na płatny hosting.
 
Ceny hostingów
 
Ceny hostingów zależą przede wszystkim od tego, ile miejsca i transferu potrzebujemy na serwerze. Przykładowo:

  •     Hosting za ok 50 zł rocznie oferuje 1 GB miejsca na serwerze i 100 GB transferu miesięcznego.
  •     Hosting za ok 100 zł rocznie oferuje 25 GB miejsca na serwerze i 1000 GB transferu miesięcznego.
  •     Hosting za ok. 200 zł rocznie oferuje 50 GB miejsca na serwerze i nielimitowaną ilość transferu miesięcznego.
  •     Hosting za ok. 300 zł rocznie oferuje 100 GB miejsca na serwerze i nielimitowaną ilość transferu miesięcznego.

1 KOMENTARZ

  1. Kochani darmowe hostingi ogólnie to mrzonka. Przerabiałem ten temat i nie da się postawić poważnej stronki na takim niby-hostingu, który w każdej chwili może zmienić warunki albo wręcz przestać działać. Jedynym rozwiązaniem są najtańsze płatne hostingi np. Megahost pl na którym mam kilka wordpressów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here