„Legalna grabież może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów; cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt, itd.

Wszystkie te przejawy połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.”- twierdził Frederic Bastiat, który zmarł w roku 1850. Żył tyko 49 lat.

I popatrzcie Państwo… Jeszcze nie minęło 170 lat. Jakie są postępy socjalizmu w wersji demokratycznej. Bo był też socjalizm w wersji cesarskiej.. W Starożytnym Rzymie cesarze rozdawali ”za darmo”: zboże, wino, wieprzowinę.. Lud się kłębił, nie pracując, a otrzymując. To był rodzaj zasiłku, który dzisiaj wypłacają państwowe ośrodki pomocy społecznej. Nie wiem ilu urzędników cesarskich i republikańskich rozdawało zboże. Ale zobaczcie Państwo, ilu pracuje w państwowych ośrodkach pomocy tzw. społecznej? Mrowie!

Cały ten socjalizm wynika z marksistowskiej doktryny demokratycznej, która jest ”zlaicyzowanym judaizmem z proletariacką wizją Królestwa Bożego”. Religia jako opium dla ludu – klasy tzw. społeczne – wymysł Marksa. Ta tendencja podziału ludzi według kryteriów. To jest specjalność socjalistów. Jedni dzielą ludzi na klasy, inni na rasy, jeszcze inni na homoseksualistów i innych, jeszcze inni na kobiety i mężczyzn.

A na przykład narodowi socjaliści w Auschwitz dzielili ludzi na kilka kategorii, bo bez dzielenia nie ma socjalizmu, tym bardziej narodowego. Oprócz tego, że byli panowie, byli też niewolnicy – więźniowie. Panowie chodzili elegancko, niewolnicy w pasiakach – po lewej stronie, z przodu nosili kolorowy trójkąt – ”winkiel”. W trójkącie był kolor i numer.

Jeśli kolor był czerwony, to oznaczało, że był to przestępca polityczny, jak był kolor zielony, to był to kryminalista pospolity; czarny oznaczał osobników, którzy gardzili pracą w III Rzeszy. Badacze Pisma Świętego nosili kolor fioletowy, a homoseksualiści nosili kolor różowy. Innych kolorów nie pamiętam, za co serdecznie przepraszam. Ale chyba nie było.. Gdyby III Rzesza trwała dalej, być może by były…

W każdym razie grabież legalna rozprzestrzenia się przy pomocy demokracji. Jest to świetny instrument – wystarczy przegłosować. I można zadłużać, okradać, gnębić i drążyć. Przy bierności tych wszystkich, którzy są okradani i wyciskani. Bo co może człowiek z ulicy, zwany obywatelem? Może poszerzać obywatelskość, czyli handryczyć się, o każdy narzucony nowy powróz. Żeby nie został przedwcześnie uduszony. W demokracji wszystko robi się „legalne” przy pomocy większości.

A tak naprawdę jest to gwałt na własności, wolności i życiu. Komunizm ogrania całą Europę, poprzez zniewolenie człowieka i firm – dotacjami. Państwowa oświata przymusowa – to wielka propaganda, państwowe leczenie to zablokowanie prawdziwego leczenia, subwencje to uzależnianie od państwa, tańszy kredyt – to mieszanie innych do samodzielnego postępowania.

Jednym słowem totalitarny socjalizm.

„Legalna grabież” – to droga do katastrofy.

Waldemar Jan Rajca

8 KOMENTARZE

  1. Ma Pan rację Panie Rajca !!!! I do tego wmawia się ogółowi ciemnej tłuszczy równoprawnych 'obywatelów’, że to JEST KAPITALIZM, DZIKI lub WILCZY KAPITALIZM, kapitalizm, gdzie nie ma praw, odpowiedzialności i zasad. Obecnie mamy kapitalizm wykoślawiony, kapitalizm dla 1% ogółu ludzkiej populacji mającej 90% wartości majątku. Ot taka równość kapitalistyczna !!! Inaczej pisząc i mówiąc jest, to co na świecie zaczyna być budowane socjalizm, który rozwinie się w komunizm.

  2. Dlaczego wiec nie ma „czystego” kapitalizmu a jego jakas poczwara? Odpowiedz pozna kazdy kto krytycznie przeanalizuje zalozenia systemowe kapitalizmu. Wtedy okazuje sie ze kapitalizm w czystej postaci to utopia. Bastiat pewnie nie znal kapitalizmu bowiem mlodo umarl, a gdyby doczekal naszych czasow pewnie zszedlby na zawal patrzac jak wygladaja realia wolnego rynku i niewidzialnej reki. To po prostu nie dziala. Dlatego kapitalizm od poczatku swego istnienia jest tylko poczwara.

  3. Prawdziwy ryj socjalizmu wg. Bastiata, który użył świetnej anegdoty o tym jak państwowi urzędnicy zaraz po rewolucji i obaleniu króla zamówili za pieniądze z państwowej kasy jeszcze droższe luksusowe meble i dywany z najwyższej półki cenowej. Idealnie określa to mentalność socjalisty.

  4. http://kora-ryby.pl/bez-kategorii/fotel-podologiczny-jest-specjalistycznym-fotelem-do-zabiegow-podologicznych.php

    Super!

Comments are closed.