Znany polityk, członek szwajcarskiego parlamentu wezwał w oficjalnym liście najwyższe władze Szwajcarii do aresztowania Henry Kissingera za udział w zbrodniach wojennych, w trakcie gdy będzie brał udziału w spotkaniu Grupy Bilderberg rozpoczynającym się 10-6-2011 w szwajcarskiej St. Moritz, w hotelu Suvretta.


Dominique Baettig jest posłem Kantonu Jury z ramienia Partii Szwajcarów, największej partii Zgromadzenia Narodowego, szwajcarskiego odpowiednika Sejmu. W swym liście do Kanclerza Federalnego i Kantonalnego domaga się respektowania i wykonania międzynarodowych nakazów aresztowania wydanych przez sądy i sędziów wielu krajów. W tym liście oprócz byłego Sekretarza Stanu USA wymienia się Georga Busha i Mikołaja Sarkozy, ale wiadomo, że ani były prezydent USA ani obecny Francji nie pojawią się w Szwajcarii.
Henry Kissinger, Sekretarz Stanu i Doradca Bezpieczeństwa Narodowego w administracji Nixona i Forda, jest oskarżany o współudział w przestępstwach wojennych w Indochinach, Bangladeszu, Chile, na Cyprze i Wschodnim Timorze. Wielu aktywistów od lat próbuje  doprowadzić tego polityka przed sąd w oparciu o prawa zawarte w Konwencji Genewskiej.
W książce The Trial of Henry Kissinger, jej autor Christopher Hitchens udokumentował osobistą odpowiedzialność Kissingera za kampanię bombardowań, których skutkiem były tysiące ofiar cywilnych,  jak i wykazał, że podpisał on zgodę na użycie „Czynnika Pomarańczowego” (Agent Orange), śmiertelnej trucizny chemicznej. Również generał armii USA, Telford Taylor, były szef prokuratorów na procesie w Norymberdze, zeznał, że Kissinger popełnił zbrodnie wojenne poprzez wydanie rozkazu bombardowania wiosek wietnamskich podczas wojny.
Stwierdzenia sympatyków Grupy Biderberg, że jest to tylko forum wyrażania poglądów, a nie instytucja podejmująca decyzje polityczne, nie wytrzymują krytyki takich ludzi jak Jim Tucker i Daniel Estulin którzy śledzą historię najbardziej wpływowych ludzi świata. Również sami luminarze tej elity przyznają, że decyzje tam zapadające miały wpływ na wydarzenia polityczne. Np. przewodniczący grupy Étienne Davignon powiedział w wywiadzie dla EU Observer w marcu 2009, że decyzja o wprowadzeniu EURO w 1990 roku zapadła na forum Grupy Bilderberg. Również decyzja o powołaniu Unii Europejskiej, wg przecieków dokumentów własnych grupy, zapadła na tym forum już w roku 1955.
O wadze spotkania tegorocznego świadczyć może wywiad, jakiego udzielił były Sekretarz Generalny NATO i członek Grupy Bilderberg Willy Claes. Przyznał on, że przybyli na konferencję politycy mają pełny mandat i zdolność podejmowania wiążących decyzji politycznych w zakresie swoich kompetencji.
Jerzy Mędoń freeamericatoday.pl

6 KOMENTARZE

  1. Całą to grupę globalnych władców należy osadzić i ukarać.
    Obawiam się że to pozostanie tylko w kwestii Stwórcy.

  2. W książce Daniela Estulina”Prawdziwa historia klubu Bilderberg” przy nazwisku Henry Kissinger jest najwięcej odnośników, bo aż 43, tzn. na tylu stronach pisze autor o nim poczynając od chwili założenia Grupy Bilderberg w 1954roku aż do 5-8.06.08 gdy odbyło się spotkanie ultratajemniczej grupy tzw. Przyjaciół Biderbergu.Opublikowano wówczas listę zaproszonych gości, samych smakowitości, główni europejscy politycy, bankierzy i biznesmeni.Jak pisze autor, nie jest to pełna lista osób, mówi się, że brała w posiedzeniu udział Hillary Clinton i Barak Obama/ str.434/. Na stronach 100-102 autor opisuje”zasługi” Kissingera w aferze Watergate i upadku Nixona. Na niego już czekają w piekle, mam taką nadzieję.

  3. To jak to w koncu jest? Panie Pawle, panie Kisiel! Mamy w jednak ciche uklady rzadzace tym swiatem – co panowie ciagle zaprzeczacie czy wszystko dzieje sie biegiem naturalnym i Kissigners, Rotschylds, Bilderbergs to chore wymysly nawiedzonych poszukiwaczy spiskow? Konkretne pytanie potrzebuje jasnej odpowiedzi. Zatem?

  4. Ja nie pisałem, że nie mamy, ale też nie twierdzę, że wszystko co się na tym świecie pełnym złości dzieje, jest wynikiem spisków i knowań. Życie jest zbyt złożone, by spiskowcy mogli nad wszystkim zapanować, choćby nie wiem jak bardzo chcieli…

  5. nie mamy układów, tzn. jednolistej grupy która ogarnia cały świat, ale na pewno mamy potężne siły interesów, które po prostu uruchamiają się poprzez rozmaite dyskretne fora, jak Bilderberg. Zdanie mogę zmienić, jak za mojego zycia powstanie jakiś „rząd światowy”, ale póki co tendencje są odwrotne – następuje odwrót od idei zjednoczenia na całym świecie, UE i Nato, ale także CEFTA i OPEC są w rozpadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here