KONFEDERACJA narzuciła ton kampanii wyborczej

0
Foto. pixabay.com

Jak wyglądałaby kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich 2020, gdyby nie dobry wynik Konfederacji? Jestem pewny, że nikt dzisiaj nie mówiłby o edukacji domowej i nie widział w niej wartości. Wszystkie siły polityczne głównego nurtu od zawsze utrudniały możliwość korzystania z edukacji domowej.

Dzisiaj Andrzej Duda mówi: „Edukacja domowa odbywała się w ostatnim czasie we wszystkich domach w Polsce. To działało dobrze. Nie mam wątpliwości, że rodzice powinni mieć ustawową możliwość korzystania z takiego rozwiązania.”

Rafał Trzaskowski chyba jeszcze nie wie, co to jest i w swoim programie kilka dni temu wpisał wprowadzenie do szkół edukacji klimatycznej. O homeschoolingu ani słowa.

Ekologia jest ważna, ale należy o tym zacząć myśleć już w rodzinie. W swojej książce Zielona ekologia, „Jak poważnie myśleć o naszej planecie” Roger Scruton +2020) pisze, że ekologii nie można oddzielić od domowego wychowanie bazującego na umiłowaniu własnego domu. „Ze wszystkich zasobów, które wpływają korzystnie na środowisko, najłatwiej uzyskiwanym i najłatwiej odnawialnym jest ojkofilia. Można ją jednak odnawiać tylko dzięki edukacji, która wzmacnia miłość do miejsca, wspólnoty, tradycji i kraju”. Ekologiczne nawrócenie musi polegać więc na powrocie i umacnianiu postaw patriotycznych i narodowych, gdyż tylko myślenie w kategoriach lokalnych, oparte na poszanowaniu własności prywatnej, pomoże skutecznie rozwiązywać nadużycia związane z dewastacją środowiska naturalnego.

Mam dwóch kandydatów, ale nie widzę między nimi większej różnicy. Nikt z nich nie mówi o wolności. Nie są w stanie wyjść poza granice wyznaczone przez ich partyjne zaplecze.

„Długość łańcucha określa podwórko — pogląd Burka.” Stanisław Jerzy Lec).

O. Jacek Gniadek

Źródło: Facebook Autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here