W dniu 17 czerwca b.r. w Łodzi odbędzie się I Kongres MSP. Organizatorem Kongresu jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. W kongresie wezmą udział organizacje MSP oraz przedsiębiorcy. W programie kongresu są m.in. wystąpienia Lecha Jeziornego, Andrzeja Blikle, Roberta Gwiazdowskiego.


Celem Kongresu jest integracja środowiska organizacji MSP oraz przedsiębiorców, stworzenie porozumienia organizacji MSP, a w dalszej perspektywie powołanie reprezentatywnej federacji MSP. Honorowym Patronatem Kongres objęła Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi.
Wieczorem odbędzie się Gala, na której po raz pierwszy zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze ZPP m.in. dla polityka, instytucji, medium, dziennikarza przyjaznego małym i średnim przedsiębiorstwom oraz dla korporacji, które maja oferty dostosowane do potrzeb małych i średnich firm.
MSP w Polsce to 1 859 211 firm (99,8% wszystkich firm). To olbrzymia grupa społeczna – sami właściciele MSP wraz z rodzinami to około 4,5 miliona osób. Właściciele i pracownicy MSP z rodzinami to armia ponad 15 milionów ludzi. Tymczasem  ich wpływ na rzeczywistość jest minimalny.  „Jeśli będziemy razem – będziemy olbrzymią siłą, z którą będzie musiał liczyć się każdy rząd.  Jeśli nie – będzie jak jest. Jak jest, wszyscy wiemy – nikt się z nami nie liczy i mimo, że utrzymujemy ten kraj: nie mamy nic do powiedzenia” – powiedział Prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak.
Obecnie zbliżają się wybory i zapewne rozsypie się worek z obietnicami.  Celem Kongresu jest także wywarcie nacisku na polityków wszystkich opcji w sprawach związanych z działalnością gospodarczą, o które apelowały organizacje przedsiębiorców, a które – mimo obietnic – kolejne rządy „realizują” wyłącznie podczas kampanii wyborczych.
Pobierz pełny program konferencji… (pdf)

3 KOMENTARZE

  1. Kolejne stracone pieniadze podatnika, na bezproduktywna zabawe z ktorej nic nie wyniknie. Kilku kolesi poje i popje za kase aboslwentow, ktorzy dzieki zaskorniakom rodziny otworzyli stragany i second-handy zeby nie umrzec z glodu, a przy okazji „bula” po 1000 zl na ZUS co miesiac…Co pan na to, panie Gwiazdowski?

  2. Najbardziej powala patronat pani prezydent Łodzi Zdanowskiej. Coś mi się zdaje, że to hucpa. I uczestniczy w tym p.Gwiazdowski? Że zwolennik PO p.Blikle w to jest zamieszany to akurat nie zaskakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here