KONKURS PROKAPA! Wygraj cenną książkę na temat złota i srebra! Historia, inwestowanie, edukacja ekonomiczna…

0
Foto.: pixabay.com

W związku z wydaniem książki „Inwestowanie w srebro i złoto. Nie zrozumiesz inwestowania w metale, jeżeli nie poznasz ich historii” autorstwa Łukasza Chojnackiego, Prokapitalizm.pl ma przyjemność ogłosić konkurs.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania:

1. Jaki kraj wydobywał najwięcej złota w okresie poprzedzającym kalifornijską gorączkę złota? Chodzi o pierwszą połowę XIX wieku.

2. Jaki metal służył w głównej mierze do rafinacji złota w XIX wieku?

3. Wyjaśnij krótko (maksymalnie 10 zdań), dlaczego banki centralne choć posiadają złoto, a nawet je nabywają, nie mówią o tym otwarcie.

Dwa pierwsze pytania mają formułę zamkniętą, trzecie pytanie ma charakter otwarty. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pierwsze dwa pytania oraz najciekawszej na trzecie (którą oceni autor książki) daje wygraną w konkursie, w którym nagrodą jest wspomniana wyżej książka wraz z autografem autora. Do rozdysponowania mamy 2 egzemplarze książki „Inwestowanie w srebro i złoto. Nie zrozumiesz inwestowania w metale, jeżeli nie poznasz ich historii” (ponad 420 stron, sztywna oprawa).

Książkę będzie można odebrać osobiście w Warszawie lub zostanie ona przesłana pocztą.

Odpowiedzi proszę kierować na adres mailowy: kapitalizm@poczta.onet.pl

Termin nadsyłania odpowiedzi to 19 maja 2019 r. do godziny 23:59. Wyniki ogłosimy najpóźniej w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu. Najciekawsze prace opublikowane zostaną na naszym portalu!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here