Nowoczesna.pl została utworzona na bazie sprzeciwu wobec przekazania przez PO pieniędzy z drugiego filara do państwowego ZUS. Chodzi o niebagatelne 150 miliardów złotych. Zarządzający drugim filarem stracili, pan profesor Leszek Balcerowicz bardzo się zdenerwował w związku z tym. No i powstała Nowoczesna.pl.

Pan Ryszard Petru ma – zgodnie z oświadczeniem majątkowym, które zamieszczone jest na stronach Sejmu – milion złotych w walucie polskiej, do tego 150 000 euro, ponad 165 000 dolarów amerykańskich oraz około 150 000 złotych w papierach wartościowych. Pan Ryszard ma jeszcze dwustumetrowe mieszkanie o wartości około 870 000 złotych oraz dwa mniejsze- 54 i 60 m. kw. – po 240 000 i 100 000 złotych. Ryszard Petru consulting – firma pana Petru – uzyskała dochód 600 000 złotych(!!!)

Szczęściarz z pana Ryszarda Petru… Co on takiego konsultuje za 600 000 złotych? I kto te pieniądze przelewa? Bardzo jestem ciekawy – a Państwo? Za co – też. Wiemy jedynie ,że za „konsultowanie”. Wielu z nas chciałoby sobie pokonsultować i wziąć taką kasę – ale widocznie pan Ryszard jest szczególnym konsultantem. I szczególnie konsultuje ważne sprawy – może nawet wagi państwowej. Bo że bankowej – to na pewno.

Wśród zasobów, pan Ryszard nie ma franków – mają je frankowicze i mają z nimi kłopot. Ma dolary, euro, papiery wartościowe – ale franków nie ma. W swoim czasie pozbył się ich – łebski to człowiek, ale innych namawiał, żeby kredyty we frankach zaciągali. Lobbysta? Bankowy agent wpływu? Cwaniak nad cwaniaki? Pan Ryszard zrósł się z bankami, tak jak ”Reymont zrósł się z lasem na wieki”.

– Panie doktorze, jak tam moje wyniki?- pyta pacjent
– Dobre, może pan brać kredyt.
– Ale ja nie mam z czego spłacać?
– Nie będzie pan musiał.

Ale 700 000 frankowiczów musi. Wzięli – pod naciskiem propagandy – i teraz oni muszą spłacać. Nie ci co ich namawiali. Tamci okazali się Piłatami. No i jeszcze ta spadająca złotówka… Oczywiście spada nie sama – ktoś jej pomaga, niektórzy mówią, że wielki dobroczyńca ludzkości G. Soros. Ten dobroczynny spekulant nie takie rzeczy robił. A to atakował funta brytyjskiego, a to na Filipinach… A to dopłaca do Fundacji Batorego w Polsce. A to Fundacji Helsińskiej. Ma w tym jakiś cel – oficjalnie chodzi mu o społeczeństwo otwarte – cokolwiek miałoby to znaczyć. Jest bardzo otwarty i miły.

Zupełnie tak jak pan Ryszard Petru… Reprezentuje rynki finansowe i banki!

Waldemar Jan Rajca

Autor prowadzi swojego bloga Orwell 2006.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here