Koronawirus. Fałszywy alarm? – nowa książka na rynku

2
Koronawirus. Fałszywy alarm?

W poniedziałek, 7 września nakładem warszawskiego Wydawnictwa Prohibita ukazała się książka niemieckich naukowców – dr Kariny Reiss oraz dr. Sucharita Bhakdiego zatytułowana: „Koronawirus. Fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty”. Książka opublikowana przez wydawnictwo Golldeg Verlag w języku niemieckim ukazała się początkowo w niewielkim nakładzie i już po pierwszym dniu sprzedaży, wydawcy musieli zlecić jej dodruk. Łącznie w ciągu zaledwie 9 tygodni obecności na rynku praca sprzedała się w nakładzie ponad 350 tys. egzemplarzy (ponad 250 tys. wersji papierowej i niemal 100 tys. ebooków), trafiając na 1. miejsce listy sprzedaży „Spiegla”. Uważa się, że między innymi właśnie ta praca przyczyniła się do swego rodzaju wybuchu społecznego, czyli masowych demonstracji antypandemicznych, które od kilku tygodni przybierają na sile w wielu niemieckich miastach.

Książka uznanych na świecie naukowców, dr Kariny Reiss oraz dr. Sucharita Bhakdiego w niezwykle przystępny sposób pokazuje krok po kroku co tak naprawdę stało się od marca 2020 roku, obala wiele mitów oraz przywraca jakże potrzebny porządek debacie publicznej. Dr Reiss jest profesorem na uniwersytecie w Kilonii specjalizując się w badaniu biochemii, zakażeń i wirusów. Jest autorką ponad 60 publikacji naukowych w tej materii. Z kolei dr Sucharit Bhakdi jest specjalistą od mikrobiologii i zakażeń, autorem ponad 300 prac z zakresu immunologii, wirusologii oraz chorób serca i układu krążenia. Naukowcy na podstawie dostępnych danych i analizując inne znane współczesne epidemie i sezonowe choroby, udowadniają ponad wszelką wątpliwość, że COVID19 nie wyróżnia się niczym szczególnym i statystycznie jego śmiercionośność nie odbiega od średnich.

Sprzeczne opinie, fake newsy, doniesienia kontrolowane politycznie – to wszystko wprowadza zamęt. Odmienność poglądów prowadzi do zaciekłych sporów. Jaka jest prawda? Jakie są fakty? Co jest kwestią interpretacji? Niniejsza książka rzeczowo wprowadza ład. Dostarcza danych naukowych i udokumentowanych faktów. Niech każdy czytelnik wyrobi sobie własną opinię i poprze ją rzetelną wiedzą – piszą autorzy we wstępie.

Mottem książki jest cytat z Abrahama Lincolna, iż „Łatwiej jest uwierzyć w kłamstwo usłyszane tysiąckroć, niż w raz usłyszaną prawdę”.

W przedmowie od polskiego wydawcy czytamy, że „Czytelnicy wykonają kawał dobrej roboty rozsyłając tę książkę tym adresatom, którzy mają wpływ na decyzje i opinie, jak również tym członkom rodziny, przyjaciołom i znajomym, którzy ulegli powszechnej panice, przywracając im w ten sposób niezbędny do normalnego życia spokój”.

Książka trafi do sprzedaży po 7 września. Można ją już zamawiać w przedsprzedaży w księgarni wydawcy.

2 KOMENTARZE

  1. Pytanie – czy to jest książka konkurencyjna, na ten sam temat, o niby pandemii, którą w czasie obrad sejmu, wręczył poseł z Konfederacji, Grzegorz Braun posłowi PiS, prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu? Raz wywołana panika i psychoza, przy medialnej wielkiej propagandzie, z jaką mamy do czynienia, będzie i jest bardzo trudna do opanowania i cofnięcia. Chiny jakoś na ten temat teraz milczą, a cała reszta państw, mocno, nadal się, na punkcie GOLANświrusa = KORANświrusa nakręcają; dziwne i zagadkowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here